http://media.farsnews.com/Media/8712/Images/jpg/A0644/A0644587.jpg
بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

«يا مقلّب القلوب و الأبصار. يا مدبّر اللّيل و النّهار»؛ اى دگرگون‌كننده‌ى دلها و ديدها! اى سامان‌دهنده‌ى به روز و شب! «يا محوّل الحول و الأحوال»؛ اى گرداننده‌ى سالها و دلها و حالها! «حوّل حالنا الى احسن الحال»؛ حالِ ما را به بهترين حالها تبديل فرما .

تبريك عرض مي‌كنم عيد سعيد نوروز و آغاز سال نو را - كه آغاز بهار و سرزندگى طبيعت است - به همه‌ى هم‌ميهنان عزيز كه در سراسر كشور پهناور عزيز ما زندگى مي‌كنند، و همچنين به همه‌ى ايرانيانى كه در هر نقطه‌اى از جهان هستند و چشم اميد و انتظار به كشور عزيزشان دوخته‌اند؛ بخصوص به جوانان و مردان و زنانِ ازجان‌گذشته‌اى كه براى هدفهاى عالى انقلاب و كشور فداكارى‌هاى بزرگى را انجام دادند؛ از جانِ خودشان مايه گذاشتند و جوانان خود را تقديم انقلاب و سربلندى كشور كردند؛ به خانواده‌هاى عزيز شهيدان، به جانبازان و خانواده‌هاى فداكار آنها و به همه‌ى ايثارگران و كسانى كه براى سربلندى كشور تلاش مي‌كنند و كار انجام مي‌دهند. و درود و سلام ميفرستم به روح مطهر امام بزرگوارمان كه سلسله‌جنبان اين حركت عظيم مردمى و مايه‌ى پيشرفت و اعتلاى كشور بزرگ اسلامى ايران بوده‌اند.

عيد نوروز، آغاز رويش است. اين رويش همچنان كه در طبيعت محسوس است، مي‌تواند در دلهاى ما و جانهاى ما و حركت رو به پيشرفت ما نيز خود را مجسم و نمايان كند. نگاهى بيندازيم به سال 88 كه اكنون به پايان آن رسيده‌ايم. اگر بنا باشد سال 88 در يك جمله تعريف شود، به نظر من عبارت است از: سال ملت ايران، سال عظمت و پيروزى اين ملت بزرگ، سال حضور تاريخى و اثرگذار اين ملت در عرصه‌هائى كه به سرنوشت انقلاب بزرگمان و به سرنوشت كشورمان بستگى داشت و منتهى مي‌شد.

در آغاز سال 88 مردم با حضور بى‌سابقه‌ى خود انتخاباتى را ساماندهى كردند كه در تاريخ انقلاب ما - و البته در تاريخ طولانى كشور ما - سابقه نداشت و يك نقطه‌ى برجسته و اوج به حساب مى‌آمد. در طول ماه‌هاى بعد از انتخابات هم مردم در امتحانى بزرگ، در حركتى عظيم و سرنوشت‌ساز، حضور خود، اراده‌ى خود، ايستادگى خود، عزم ملى خود و بصيرت خود را نشان دادند.

تفسير كوتاهى كه از حوادث بعد از انتخابات در طول چند ماه مي‌شود ارائه كرد، عبارت از اين است كه دشمنان كشور و دشمنان نظام جمهورى اسلامى بعد از گذشت سى سال، همه‌ى تلاش خود و توان خود و نيروهاى خود را متمركز كرده‌اند براى اينكه بتوانند اين انقلاب را از درون شكست بدهند. ملت در مقابل اين توطئه‌ى بزرگ، اين حركت خصمانه، با آگاهى و بصيرت و عزم و ايستادگىِ بى‌نظيرى توانست دشمن را به شكست بكشاند. تجربه‌اى كه در اين هشت ماه بعد از انتخابات تا بيست و دوم بهمن بر اين ملت و بر اين كشور گذشت، تجربه‌اى پر از درس، پر از عبرت و حقيقتاً مايه‌ى سربلندى ملت ايران است.

در سال 88 ملت خوش درخشيد؛ مسئولين هم تلاشهاى ارزنده و بزرگى را انجام دادند. اين تلاشها در حد خود، تلاشهاى باارزشى است؛ موجب تقدير است. بر همه‌ى ناظران منصف فرض است كه از اين تلاشها، از اين زحمات و كار و كوششى كه براى عمران و آبادانى و پيشرفت كشور در عرصه‌هاى مختلف انجام گرفت، قدردانى كنند. در عرصه‌ى علمى، در عرصه‌ى صنعتى، در فعاليتهاى اجتماعى، در سياست خارجى، در بخشهاى مختلف، مسئولين كشور كارهاى بزرگى را انجام داده‌اند. خداوند به همه‌ى آنها اجر عنايت كند و توفيق پيشرفت مرحمت بفرمايد.

آنچه كه از ملاحظه‌ى وضعيت موجود كشور و ظرفيتهاى عظيمى كه در دل اين كشور و ملت بزرگ نهفته است، مي‌شود به دست آورد، اين است كه آنچه ما انجام داده‌ايم، آنچه مسئولين و مردم انجام داده‌اند، در مقابل آنچه كه ظرفيت عظيم اين كشور براى پيشرفت و رسيدن به عدالت است، كار بزرگى نيست. بايد تلاشها را بيش از آنچه كه در گذشته انجام داده‌ايم، همه انجام بدهند و خود را موظف بدانند.

در اين دعائى كه در آغاز هر سال، در هنگام تحويل، همه مي‌خوانيم، اين فِقره جالب توجه است كه مي‌فرمايد: «حوّل حالنا الى احسن الحال». نمي‌فرمايد ما را به روز نيكى، حال نيكى برسان؛ به پروردگار عرض مي‌كند ما را به بهترين حالها، به بهترين روزها، به بهترين وضعيتها برسان. همت والاى انسان مسلمان همين است كه در همه‌ى عرصه‌ها به بهترين‌ها دست پيدا كند.

امسال براى اينكه ما بتوانيم آنچه را كه در اين دعاى شريف به ما تعليم داده شده است و وظيفه‌ى ماست، انجام بدهيم، براى اينكه بتوانيم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفيتهاى كشور حركت كنيم، احتياج داريم به اينكه همت خودمان را چند برابر كنيم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنيم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى مي‌كنم. به اميد اينكه در بخشهاى مختلف، بخشهاى اقتصادى، بخشهاى فرهنگى، بخشهاى سياسى، بخشهاى عمرانى، بخشهاى اجتماعى، در همه‌ى عرصه‌ها، مسئولين كشور به همراه مردم عزيزمان بتوانند با گامهاى بلندتر، با همت بلندتر، با كار بيشتر و متراكم‌تر، راه‌هاى نرفته‌اى را بپيمايند و به هدفهاى بزرگ خود ان‌شاءاللَّه نزديكتر شوند. ما به اين همت مضاعف نيازمنديم. كشور به اين كار مضاعف نيازمند است.

بايد به خداى متعال توكل كنيم؛ از خداى متعال استمداد كنيم و بدانيم كه زمينه براى كار، زياد است. دشمنان، دشمن علم و ايمان جامعه‌ى ما هستند. علم و ايمان را به صورت مضاعف در ميان خودمان بايد تقويت كنيم. ان‌شاءاللَّه راه‌ها هموار خواهد شد؛ موانع، كوچك خواهد شد و كمك الهى و نصرت الهى، ملت ما و كشور ما و مسئولين ما را همراه و زير سايه‌ى خود خواهد داشت.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‌


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در شنبه 29 اسفند 1388  ساعت 11:31 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلبhttp://media.farsnews.com/Media/8407/Images/jpg/A0136/A0136842.jpg
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام و درود خدا بر پيامبر گرامي اسلام و اهل بيت طاهرين و ياران برگزيده اش.
" اللهم عجل لوليک الفرج و العافيه و النصر و اجعلنا من خير اعوانه و انصاره و المستشهدين بين يديه "
يکبار ديگر بهار پررمز و راز و پر از اسرار فرا رسيد. بهار طبيعت جلوه اي از جلوه هاي بي مثال خداوندي است.
در زمستان طبيعت به ظاهر حيات و زندگي دارد وليکن فرصت بروز استعدادها و ثمردهي را در اختيار ندارد.
اعتدال هوا، نسيم بهاري و باران فرصت شکوفايي را در اختيار طبيعت قرار مي دهد. حقيقت طبيعت زيبايي، طراوت و ثمر بخشي است و بهار اين امکان را در اختيار طبيعت قرار مي دهد.
انسان هم زمستان و بهار دارد. حقيقت انسان، شکوفايي استعدادهاي الهي، طراوت و زيبايي است. علم، حلم، حکمت، رافت، عشق، قدرت ، جمال و کمال جلوه هاي انسان شکوفا شده هستند.
بهار انسان و شکوفايي او در قرب الهي و مسير کمالي او نهفته است و حرکت کمالي فقط و فقط از طرق حبل الله، حلقه واسط بين زمين و آسمان امکان پذير است.
انسان زمستاني به ظاهر انسان است ولي منجمد و بي ثمر است. جامعه بشري هم زمستان و بهار دارد.
بشريت تا امروز در زمستان به سر برده است. هنوز حقيقت انسان شکوفا نشده است. بهار شکوفايي انسان استقرار يگانه پرستي و عدالت در جهان است که به دست موعود الهي امام عصر (عج) بر پا خواهد شد.
امام، روح حاکم بر هستي است و شکوفايي و زندگي حقيقي در پيوند با او و همراهي با اوست او بهار انسانيت است. اگر اميد به بهار واقعي در سايه حاکميت نهايي عدالت به دست صالحان و مصلح کل نبود اين دنيا ارزش زيستن نداشت.
يک سال از عمر ما گذشت، به طور معمول و طبيعي همه بايد محزون و ناراحت باشند. اما مي بينيم همه سرخوش و خوشحال و سرمست هستند، چرا؟
به نظرم علت آن است که همه ما در اعماق وجودمان و در فطرت خودمان باور داريم که بهار حقيقي انسان در راه است و با گذشت يک سال، يک سال ما ره آن بهار واقعي نزديک تر شده ايم.
زمستان بشريت رو به پايان است و عطر و نسيم بهاري در هوا پيچيده است. عصر، عصر ظهور است و رمز و راز ماندگاري و نشاط و آگاهي روز افزون ملت ايران، ايمان به اين حقيقت و اميد فراوان به تحقق حاکميت امام در جهان است.
نوروز و آمدن بهار را به همه ملت ايران و همه ايرانيان سرفراز و سرزنده در هر کجاي عالم که هستند و به خصوص خانواده معظم شهيدان، جانبازان، آزادگان و ايثارگران صميمانه تبريک عرض مي کنم.
نوروز در حال جهاني شدن است. يک تبريک ويژه دارم به ملت هاي تاجيکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربايجان، ترکيه، گرجستان، ازبکستان، قرقيزستان، هندوستان، پاکستان، عراق، حاشيه خليج فارس، بخش هايي از روسيه و چين و همه کساني که نوروز را جشن مي گيرند.
سال 88، سالي سرشار از عزت و سرافرازي و پيروزي هاي بزرگ براي يک ملت بزرگ بود. يک انتخابات عظيم با حضور بي نظير و حماسي ملت آگاه که همه مناسبات يک سويه عالم را به چالش کشيد و شکوه و عظمت و درستي راه ملت را در جهان تثبيت کرد، در سال 88 به وقوع پيوست.
راي قاطع و بسيار روشن و بالاي ملت به رييس جمهور منتخب و خادم، مسير روشن فردا را ترسيم کرد و آغاز جهاني شدن انقلاب را به نمايش گذاشت.
در اين انتخابات، شيوه نوين انساني و حقيقي مردم سالاري و حکمراني صالح در برابر ديد مردمان عالم قرار گرفت.
در سال 88 شکوه حضور مکرر ملت ايران در صحنه هاي گوناگون و در آخر، در 22 بهمن در واقع بشارت محو انديشه استکباري و خودخواهي و انتشار انديشه انساني بود.
البته دشمنان تلاش کردند با پاشيدن گرد و غبار مانع از درخشش ملت ايران و فرهنگ و آرمان الهي ملت ايران بشوند ولي آنها در واقع به چهره و چشمان خودشان خاک پاشيدند و عظمت ملت ايران، چشمانت جهانيان را خيره کرد.
دشمنان از نشاط و بالندگي و اميد مردم ما عصباني بودند و هستند اما بايد بدانند که ملت ما امروز بسيار پر نشاط تر، با محبت تر، مصمم تر و مقتدرتر از سال قبل و از هميشه در راه اهداف بلند خود حرکت خواهد کرد.
امروز به لطف خدا سطح سياسي و ايماني ملت ايران از افق نگاه و انديشه دشمنان بسيار بالاتر و بالاتر است.
به فضل الهي امروز تراز ملت ايران جهاني شده است و سال 88 دستاوردهاي بزرگ علمي، فرهنگي، ورزشي، هنري، صنعتي و عمراني همراه بود.
هزاران پروژه بزرگ و کوچک به بهره برداري رسيد. دولت در يک عرصه بسيار گسترده و متنوع از عمران روستايي تا عرصه هاي پيچيده علم و فناوري تا مناسبات سياسي و بين المللي، حضوري مقتدر و موثر داشت.
دستاورد هاي بزرگ هسته اي، ليزري، هوا و فضا، بهداشت و درمان و پزشکي و دارويي، صنعت و کشاورزي، سدها، راه ها، راه آهن، کارخانجات متعدد بزرگ و کوچک، موفقيت در عرصه هاي تجارت و سرمايه گذاري از دستاورد هاي ملت ايران بود.
در حالي که مناطق مهمي از دنيا با رکود و رشد منفي اقتصادي مواجه بودند، ملت ايران با رشد بالاي اقتصادي و عمراني، صنعتي و کشاورزي همراه شد.
تورم مهار شد و قيمت مسکن کاهش پيدا کرد و وحدت و همبستگي ملي در سطح مطلوب و کم نظيري قرار گرفت.
به لطف الهي امسال، سال عزت بيشتر و پيشرفت گسترده تر ملت ايران خواهد بود. دولت مصمم است با استفاده از همه ظرفيت هاي کشور، راه تعالي را با سرعت بالاتر ادامه دهد.
به فضل الهي سال جاري، سال اخبار زيباتر و شادي آفرين تر خواهد بود. اجراي عدالت و استيفاي حقوق ملت ايران از خودخواهان و گردن کشان با قاطعيت ادامه خواهد يافت.
دولت مصمم است با حضور حکيمانه و مقتدرانه در مديريت جهاني، جايگاه شايسته و بي بديل ملت ايران را استيفا نمايد.
دولت همچنان به دنبال آرمان هاي بلند الهي و انساني و تحقق صلح، امنيت و رفاه پايدار براي همگان بر پايه يگانه پرستي، عدالت، پاکي و مهرباني خواهد بود.
ملت ايران با قدرت از امنيت ملي خود صيانت خواهد کرد و هر دست ناپاکي که در گوشه و کنار به دنبال آسيب رساني به مردم عزيز باشد از هر آستيني که بيرون بيايد با تدبير، سرعت و قاطعيت قطع خواهد شد.
مستکبران رو به پايان هستند و اگر به عدالت بر نگردند و با مسير بازگشت به راه انبيا همراه نشوند در فرداي روشن جايي نخواهند داشت.
سال جاري به فضل الهي سال شکوفايي فرهنگي ملت ايران و تلاش همگاني براي بازيابي و تقويت اخلاق، فرهنگ، سنت ها و ارزش هاي متعالي ملت ايران و انتشار جهاني آن خواهد بود.
سال جاري فضاي سرزمين مقدس ايران سرشار از اميد، شادماني، مهرورزي و همبستگي، وحدت و اقتدار ملت ايران خواهد بودو به لطف خدا گام هاي بلند تري به سوي اهداف برداشته خواهد شد. همه ملت بخصوص جوانان پس از کسب انرژي لازم در اين روزها آماده کار گسترده تر و والاتر باشند.
دولت برآمده از اراده ملت با حمايت مردم و با اقتدار، موانع پيشرفت و بد اخلاقي هاي و مانع تراشي ها را منزوي خواهد کرد و در اقتصاد، فرهنگ، عمران، برنامه هاي اصلاحي و انقلابي را به نفع مردم، خاصه محرومين دنبال مي کند و دستاورد هاي بزرگي را به مردم عزيز هديه خواهد کرد.
در عرصه هاي علمي، فناوري، فرهنگي و ورزشي قله هاي بالاتري فتح خواهد شد.
امسال به لطف خدا سال درخشش بيشتر نام ايران به عنوان پرچمدار توحيد، عدالت و پيشرفت حقيقي خواهد بود و ملت ايران هر حادثه اي را به فرصت پيشرفت و بالندگي تبديل خواهد کرد. همه آماده باشند که فردا از آن ماست.
من به عنوان خادم کوچک از همه ملت بزرگ و همه کساني که بخصوص در لحظه تحويل سال مشغول خدمت به ملت هستند، صميمانه تشکر مي کنم.
براي کساني که سال گذشته در بين ما بودند و امروز نيستند و براي همه رفتگان ملت ايران از خداوند بزرگ علو درجات و رحمت و غفرران الهي را مسالت دارم.
از خداوند بزرگ براي همه لطفش، از امام عصر عليه السلام براي همه هدايت هايش، از ملت بزرگ و رهبري عزيز و گرانقدر بخاطر هوشمندي و ايستادگي شان و از همه خادمان ملت به خاطر خدماتشان سپاسگزارم و براي همگان سلامتي و موفقيت و عزت بيشتر و تعجيل در فرج مولايمان را آرزو مي کنم.
يا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الي احسن الحال.
والسلام عليکم و رحمه الله و برکاته


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در شنبه 29 اسفند 1388  ساعت 11:30 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0645/A0645732.jpg
همزمان با آغاز تعطيلات نوروز، سفرهاي ايرانيان به اقصي نقاط كشورمان و حتي آنسوي مرزها آغاز مي شود اما دانستن اينكه مسئولان و دولتمردان تعطيلات را چگونه مي گذرانند هم خالي از لطف نيست. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در شنبه 29 اسفند 1388  ساعت 11:28 ب.ظ
نظرات 1 | لینک مطلبhttp://www.img4up.com/images/86140783594078530608.gif

عید است ولی بدون او غم داریم

عاشق شده ایم و عشق را کم داریم

 ای کاش که این عید ظهورش برسد
 اینگونه هزار عید با هم داریم
 اللهم عجل لولیک الفرج

http://www.img4up.com/images/86140783594078530608.gif

گلها همه با اذن تو برخواسته اند

از بهر ظهور تو خود آراسته اند

 مردم همه در لحظه تحویل حتما
 اول فرج تو از خدا خواسته اند

http://www.img4up.com/images/86140783594078530608.gif

سال ۸۸ با تمام ادعاهاش رفیق نیمه راه از آب در اومد

 امیدوارم سال ۸۹ مثل اجدادش نارفیق نباشه و با ظهور آقا رفاقت خودش رو ابدی كنه.
  http://fuc.ir/up2/1269073884.jpg
  چهار دعای برتر لحظه تحویل سال
 اول دعا برای ظهور آن بی مثال
 دوم تمام ملت بی ضرر و بی ملال
 سوم رسیدن ما به قله های کمال
 چهارم تمام جیب ها پر از پول ، اما حلال
  http://fla.fg-a.com/1_line_misc_9x.gif

 ای خدای دگرگون کننده دلها و دیده ها

 ای تدبیر کننده روز و شب
 ای دگرگون کننده حالی به حالی دیگر
 حال مارا به بهترین حال دگرگون کن

سال نو مبارک

http://www.img4up.com/images/86140783594078530608.gif

سال خود را با بهترین ۷سین آغاز كنید:

 سلام قولا" من رب الرحیم
 سلام علی موسى و هارون
 سلام علی ابراهیم
 سلام علی نوح فى العالمین
 سلام علی المرسلین
 سلام علی إلیاسین
 سلام هی حتى مطلع الفجر


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در شنبه 29 اسفند 1388  ساعت 07:37 ق.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/img/daneshnameh_up/6/62/Einestein.png
در زمان تدریس در دانشگاه پرینستون دکتر حسابی تصمیم می گیرند سفره ی هفت سینی برای انیشتین و جمعی از بزرگترین دانشمندان دنیا از جمله "بور"، "فرمی"، "شوریندگر" و "دیراگ" و دیگر استادان دانشگاه بچینند و ایشان را برای سال نو دعوت کنند. آقای دکتر خودشان کارتهای دعوت را طراحی می کنند و حاشیه ی آن را با گل های نیلوفر که زیر ستون های تخت جمشید هست تزئین می کنند و منشا و مفهوم این گلها را هم توضیح می دهند. چون می دانستند وقتی ریشه مشخص شود برای طرف مقابل دلدادگی ایجاد می کند. دکتر می گفت: " برای همه کارت دعوت فرستادم و چون می دانستم انیشتین بدون ویالونش جایی نمی رود تاکید کردم که سازش را هم با خود بیاورد. همه سر وقت آمدند اما انیشتین ۲۰دقیقه دیرتر آمد و گفت چون خواهرم را خیلی دوست دارم خواستم او هم جشن سال نو ایرانیان را ببیند. من فورا یک شمع به شمع های روشن اضافه کردم و برای انیشتین توضیح دادم که ما در آغاز سال نو به تعداد اعضای خانواده شمع روشن می کنیم و این شمع را هم برای خواهر شما اضافه کردم. به هر حال بعد از یک سری صحبت های عمومی انیشتین از من خواست که با دمیدن و خاموش کردن شمع ها جشن را شروع کنم. من در پاسخ او گفتم : ایرانی ها در طول تمدن ۱۰هزار ساله شان حرمت نور و روشنایی را نگه داشته اند و از آن پاسداری کرده اند. برای ما ایرانی ها شمع نماد زندگیست و ما معتقدیم که زندگی در دست خداست و تنها او می تواند این شعله را خاموش کند یا روشن نگه دارد...  آقای دکتر می خواست اتصال به این تمدن را حفظ کند و می گفت بعدها انیشتین به من گفت: " وقتی برمی گشتیم به خواهرم گفتم حالا می فهمم معنی یک تمدن ۱۰هزارساله چیست. ما برای کریسمس به جنگل می رویم درخت قطع می کنیم و بعد با گلهای مصنوعی آن را زینت می دهیم اما وقتی از جشن سال نو ایرانی ها برمی گردیم همه درختها سبزند و در کنار خیابان گل و سبزه روییده است."
 

 بالاخره آقای دکتر جشن نوروز را با خواندن دعای تحویل سال آغاز می کنند و بعد این دعا را تحلیل و تفسیر می کنند. به گفته ی ایشان همه در آن جلسه از معانی این دعا و معانی ارزشمندی که در تعالیم مذهبی ماست شگفت زده شده بودند. همه از این آوا متعجب می شوند و از آقای دکتر توضیح می خواهند. ایشان می گویند موسیقی ایرانی یک فلسفه، یک طرز تفکر و بیان امید و آرزوست. انیشتین از آقای دکتر می خواهند که قطعه ی دیگری بنوازند. پس از پایان این قطعه که عمدأ بلندتر انتخاب شده بود انیشتین که چشمهایش را بسته بود چشم هایش را باز کرد و گفت" دقیقا من هم همین را برداشت کردم و بعد بلند شد تا سفره هفت سین را ببیند.

 

 آقای دکتر تمام وسایل آزمایشگاه فیزیک را که نام آنها با "س" شروع می شد توی سفره چیده بود و یک تکه چمن هم از باغبان دانشگاه پرینستون گرفته بود. بعد توضیح می دهد که این در واقع هفت چین یعنی ۷ انتخاب بوده است. تنها سبزه با "س" شروع می شود به نشانه ی رویش. ماهی با "م" به نشانه ی جنبش، آینه با "آ" به نشانه ی یکرنگی، شمع با "ش" به نشانه ی فروغ زندگی و ... همه متعجب می شوند و انیشتین می گوید آداب و سنن شما چه چیزهایی را از دوستی، احترام و حقوق بشر و حفظ محیط زیست به شما یاد می دهد. آن هم در زمانی که دنیا هنوز این حرفها را نمی زد و نخبگانی مثل انیشتین، بور، فرمی و دیراک این مفاهیم عمیق را درک می کردند. بعد یک کاسه آب روی میز گذاشته بودند و یک نارنج داخل آب قرار داده بودند. آقای دکتر برای مهمانان توضیح می دهند که این کاسه ۱۰هزارسال قدمت دارد. آب نشانه ی فضاست و نارنج نشانه ی کره ی زمین است و این بیانگر تعلیق کره زمین در فضاست. انیشتین رنگش می پرد عقب عقب می رود و روی صندلی می افتد و حالش بد می شود. از او می پرسند که چه اتفاقی افتاده؟ می گوید : "ما در مملکت خودمان ۲۰۰ سال پیش دانشمندی داشتیم که وقتی این حرف را زد کلیسا او را به مرگ محکوم کرد اما شما از ۱۰هزار سال پیش این مطلب را به زیبایی به فرزندانتان آموزش می دهید. علم شما کجا و علم ما کجا؟!" خیلی جالب است که آدم به بهانه ی نوروز، فرهنگ و اعتبار ملی خودش را به جهانیان معرفی کند. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در شنبه 29 اسفند 1388  ساعت 07:33 ق.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب http://fuc.ir/up2/1269100567.jpg
برابر تقویم به دست آمده از مرکز تقویم مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، سال ۱۳۸۹ که از بیست روز دیگر آغاز می‌شود، به مانند سال ۱۳۸۸ دارای تعداد تعطیلی رسمی یکسانی است.

 سال ۱۳۸۹ هجری شمسی ـ که سال «پلنگ» نام دارد (و در تقویم چینی به ببر تعبیر شده) ـ دارای بیست روز تعطیلی رسمی در کشور بوده که این تعداد تعطیلی، دقیقا مشابه تعطیلات سال جاری است.
بنا بر این گزارش، همچنین در سال ۱۳۸۸، ۵۲ روز جمعه داشتیم که دقیقا همین تعداد جمعه در سال ۱۳۸۹ نیز هست.
بنا بر این گزارش، در سال ۱۳۸۹، سه روز پنجشنبه، سه روز شنبه، دو روز یکشنبه، چهار روز دوشنبه، سه روز سه‌شنبه، پنج روز چهارشنبه از روزهای سال، تعطیل رسمی است؛ البته اگر ماه‌های قمری سال آینده بنا بر تقویم به واقعیت بپیوندد.
همچنین در سال ۱۳۸۹، سه‌شنبه، پنجم مرداد نیمه شعبان بوده و پنجشنبه ۲۱ مرداد ماه نیز آغاز ماه مبارک رمضان پیش‌بینی شده است؛ البته در تعداد تعطیلی‌های رسمی کشور، تعطیلی عید سعید فطر در نظر گرفته نشده که در صورت ۲۹ یا سی روزه بودن ماه رمضان سال آینده، یک روز به تعطیلی‌های رسمی کشور افزوده می شود و به این ترتیب، سال ۱۳۸۹، دارای ۲۱ روز تعطیل رسمی خواهد بود.

در همین زمینه باید گفت: در تقویم سال آینده، آغاز ماه محرم نیز سه‌شنبه، شانزدهم آذر تعیین شده که قطعا با تغییر تعداد روزهای ماه قمری پیش از محرم، اول ماه محرم نیز جابجا خواهد شد؛ اما به هر روی، تغییر ندادن تعداد روزهای ماه قمری چهارشنبه و پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ آذر ماه) نیز به عنوان تاسوعا و عاشورای حسینی تعیین شده است. با این حال، با توجه به تعطیلی‌های رسمی کشور و تعداد جمعه‌های سال آینده، در سال ۱۳۸۹، ۷۷ روز تعطیل خواهد بود.

 

ساعت دقيق لحظه تحويل سال

 

گفتنی است، سال ۱۳۸۹ هجری شمسی، ساعت ۲۱ و ۲ دقیقه و ۱۳ ثانیه روز شنبه، ۲۹ اسفند سال ۱۳۸۸ هجری شمسی، برابر با چهارم ربیع‌الثانی ۱۴۳۱ هجری قمری و بیستم ماه مارس ۲۰۱۰ میلادی تحویل خواهد شد که  پیشاپیش برای همه ایرانیان جهان، سالی خوش و پربار همراه با سلامتی و پیروزی آرزو می‌کنیم.

فهرست همه تعطیلی های رسمی کشور در سال آینده به این شرح است:
یکشنبه ۱ فروردین - آغاز نوروز
دوشنبه ۲ فروردین - عید نوروز
سه شنبه ۳ فروردین - عید نوروز
چهارشنبه ۴ فروردین - عید نوروز
پنجشنبه ۱۲ فروردین - روز جمهوری اسلامی ایران
جمعه ۱۳ فروردین - روز طبیعت
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۳ جمادی الثانیة ۱۴۳۱ - شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ( ۱۱ ه ق)
جمعه ۱۴ خرداد - رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ( ۱۳۶۸ ه ش)
شنبه ۱۵ - خرداد قیام خونین ۱۵ خرداد ( ۱۳۴۲ ه ش)
شنبه ۵ تیر ۱۳ رجب ۱۴۳۱ - ولادت حضرت امام علی علیه السلام ( ۲۳ سال قبل از هجرت)
شنبه ۱۹ تیر ۲۷ رجب ۱۴۳۱ ـ مبعث حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ( ۱۳ سال قبل از هجرت)
سه شنبه ۵ مرداد ۱۵ شعبان ۱۴۳۱ - ولادت حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه ( ۲۵۵ ه ق)
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۲۱ رمضان ۱۴۳۱ - شهادت حضرت علی علیه السلام ( ۴۰ ه ق)
جمعه ۱۹ شهریور ۱ شوال ۱۴۳۱ - عید سعید فطر
دوشنبه ۱۲ مهر ۲۵ شوال ۱۴۳۱- شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام ( ۱۴۸ ه ق)
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۰ ذی الحجه ۱۴۳۱ - عید سعید قربان
پنجشنبه ۴ آذر ۱۸ ذی الحجه ۱۴۳۱ - عید سعید غدیر خم ( ۱۰ ه ق)
چهارشنبه ۲۴ آذر ۹ محرم ۱۴۳۲ - تاسوعای حسینی
پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۰ محرم ۱۴۳۲ - عاشورای حسینی
سه شنبه ۵ بهمن ۲۰ صفر ۱۴۳۲ - اربعین حسینی
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۲۸ صفر ۱۴۳۲- رحلت حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ( ۱۱ ه ق) شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام (۵۰ ه ق)
جمعه ۱۵ بهمن آخر صفر ۱۴۳۲ - شهادت حضرت امام رضا علیه السلام ( ۲۰۳ ه ق)
جمعه ۲۲ بهمن - پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام شاهنشاهی ( ۱۳۵۷ ه ش)
دوشنبه ۲ اسفند ۱۷ ربیع الاول ۱۴۳۲ - میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله ( ۵۳ سال قبل از هجرت) میلاد حضرت امام جعفر صادق علیه السلام مؤسس مذهب جعفری ( ۸۳ ه ق)
یکشنبه ۲۹ اسفند - روز ملی شدن صنعت نفت ایران ( ۱۳۲۹ ه ش) نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در شنبه 29 اسفند 1388  ساعت 07:28 ق.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب http://media.farsnews.com/Media/8803/Images/jpg/A0694/A0694949.jpg
باد نوروز وزيدست به كوه و صحرا
جامه عيد بپوشيد چه شاه و چه گدا

بلبل باغ جنان را نَبُود راه به دوست
نازم آن مطربِ مجلس كه بُوَد قبله نما

صوفي و عارف از اين باديه دور افتادند
جام مي گير ز مطرب كه روي سوي صفا

همه در عيد به صحرا و گلستان بروند
منِ سرمست ز ميخانه كُنم رو به خدا

عيد نوروز مبارك به غني و درويش
يارِدلدار ز بتخانه دري را بگشا

گر مرا ره به در پير خرابات دهي
به سر و جان به سويش راه نوردم، نه به پا

سالها در صف ارباب عمائيم بودم
تا به دلدار رسيدم، نكنم باز خطا


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در جمعه 28 اسفند 1388  ساعت 11:06 ق.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب
 • تعداد صفحات :23
 •    
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • 8  
 • 9  
 • 10  
 • >  

POWERED BY RASEKHOON.NET