شهید شوشتری

مقدمه:

در اخبار روزهای گذشته متاسفانه خبر تاسف بار شهادت سردار نورعلی شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  را شنیدیم. خبر تاسف بار شهادت ایشان و فرماندهان سپاه سیستان وبلوچستان، سران عشایر و طوایف سنی وشیعه بوسیله حمله انتحاری برای همه ما بهت آور و درعین حال تامل برانگیز بود.این اقدام تروریستی زمانی به وقوع پیوست كه این گروه از فرماندهان در تدارك برگزاری همایش وحدت میان عشایر شیعی و سنی استان  بودند.انفجار مذكور در شرایطی صورت گرفته كه هنوز همه مهمانان این همایش در محل حضور نیافته بودند، در حالی كه اگر انفجار دیرتر انجام می شد، تعداد شهدا بسیار بیشتر می شد.

در این چند روزه بخش جامعه وسیاست تبیان به اطلاع رسانی درباره این حادثه تروریستی پرداخت و شما چه از طریق تبیان و یا سایر رسانه ها درباره کم وکیف این حادثه تروریستی قرار گرفته اید.اما در این مجال، ما به دنبال بررسی زمینه ها ،بازتابها و عوامل این حادثه خواهیم بود.

نوع این عملیات  تروریستی که پس از جنگ تحمیلی بی سابقه است و هدف قرار دادن جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه خاص، نشان می‌دهد که برای شناسایی چنین اهداف بزرگی احتیاج به شناسایی و  سپس عملیات است

چه کسی مسوولیت این جنایت را پذیرفت؟

مانند اکثر جنایتهای تروریستی سالهای اخیر در سیستان و بلوچستان گروهک جندالله با انتشار بیانیه ای مسولیت این عملیات انتحاری را پذیرفت. سایت نزدیك به این گروه ، این عملیات را استشهادی شهید عبدالواحد محمدی سراوانی! و ناشی از " حمله مبارزان جان بركف مقاومت بلوچستان!" خواند و مدعی كشته شدن 60 تن شد. همان گونه که می دانید گروهک جندالله  توسط تروریستی به نام عبدالمالک ریگی هدایت و رهبری می شود. او احتمالا متولد سال 1358 است و  تحصیلات كلاسیك ندارد. او خودش  را "خادم جندالله" مى  خواند و مسوول گروه تروریستى  جند الله است. بنا به گفته  خودش از سن نوزده سالگى  اسلحه به دست گرفته و به عملیات تروریستى  پرداخته است.این گروه از سوی جمهوری اسلامی ایران و دولت پاکستان به عنوان یک «گروه تروریستی» شناخته شده است. از موارد تروریستی این گروه می توان به «قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی و به شهات رساندن غیرنظامیان،علما و روحانیون شیعه یا سنی،نظامیان سپاه پاسداران و نیروی انتظامی »اشاره کرد. او  در مصاحبه با رادیو بلوچ، هدف اصلی خود را دفاع ازحقوق ملی و مذهبی قوم بلوچ و اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده است.او در خاک پاکستان و  مناطقی که دولت پاکستان تسلط کمتری دارد فعال بوده و عملیات تروریستی را ساماندهی می کند.او از پشتیبانی مالی گروههای مالی و مدارس دینی وهابی برخی کشورهای عربی برخوردار است.

اما در پی این حادثه نگران کننده که تمام علاقه مندان به ایران و نظام از هر سلیقه و جناح را متاثر ساخته است مسائل و نکات مهمی می بایست مد توجه قرار گیرد که عبارتست از:

1-بازنگری در سیستمهای حفاظتی و حراستی:

شهید شوشتری

با توجه به تهدیدات ترورسیتی روزافزون در جهان معاصر، استفاده از شیوه های کنترل و بازرسی فیزیکی و الکترونیکی به ویژه در مناطق و اماکن عمومی امری عادی و پذیرفته شده است.برای مثال هم اکنون در ایلات متحده ،اروپا و حتی کشورهای آسیایی مانند هند که با خطر تروریسم وعملیات انتحاری روبرو هستند در ورودی تمام اماکن عمومی مانند فروشگاهها،سینماها ،مساجد،معابد و ...سیستمهای الکترونیکی چک و کنترل وجود دارد و مردم به صورت معمول آنرا می پذیرند. چندی پیش دربی تهران در ورزشگاه آزادی برگزار شد آن روز هر فردی که می خواست وارد ورزشگاه شود، سه بار مورد بازرسی قرار می گرفت تا اقلام تبلیغاتی سیاسی و ترقه و این قبیل چیزها را همراه خود به استادیوم نبرد.

پرسش اصلی این است که  وقتی  قابلیت حفظ امنیت استادیوم یکصد هزار نفری وجود دارد، چرا در حفظ امنیت یک همایش که در آن عالی ترین مقامات نظامی کشوری و استانی و سران طوایف (که جایگاه ویژه ای در منطقه دارند) حاضر هستند ، اینقدر اهمال می شود که تروریست ها بتوانند در روز روشن، دهها نفر را به خاک و خون بکشند و در آن چندین سردار و فرمانده نظامی را به شهادت برسانند؟ آیا بهتر نیست حداقل در استان سیستان وبلوچستان تدابیر ضد تروریستی معمول درجهان برای اماکن عمومی  مانند مساجد،تکایا و حسینیه ها،بازارها و یا اماکن همایش در نظر گرفته شود؟

2-عدم غفلت از حوزه های امنیتی و نظامی سخت  به خاطر تمرکز در جنگ نرم:

حوادث پس از انتخابات و مشکلات پس از آن موجب تمرکز سپاه پاسداران به مقوله ای شد که در ادبیات سیاسی به نام "جنگ نرم "موسوم است.مجوعه موضع گیری ها و مصاحبه های فرماندهان محترم سپاه نشان دهنده اولویت این مقوله است.یکی از نکات مهم پس از این حادثه  توجه توامان به دو مقوله تهدیدات عینی امنیتی و جنگ نرم  است.در این راستا دریادار صفاری فرمانده فرمانده نیروی دریای سپاه با بیان این كه توجه به مقابله با جنگ نرم نباید باعث غفلت از تحرك دشمن در جبهه نظامی و امنیتی شود، گفت: باید با حفظ آمادگی بتوانیم كاری‌ترین ضربات را به تحرك و تجاوز احتمالی دشمن وارد كنیم..

نوع این عملیات  تروریستی که پس از جنگ تحمیلی بی سابقه است و هدف قرار دادن جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه خاص، نشان می‌دهد که برای شناسایی چنین اهداف بزرگی احتیاج به شناسایی و  سپس عملیات است. پس باید قبول کرد که مکان و زمان حضور فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مکان شهادت از پیش در استان لو رفته بوده و به همین خاطر ، سپاه باید بازنگری جامعی  درباره سیستم امنیتی ،اطلاعاتی و حراستی در مناطق امنیتی پر خطر داشته باشد.

آیا بهتر نیست حداقل در استان سیستان وبلوچستان تدابیر ضد تروریستی معمول درجهان برای اماکن عمومی  مانند مساجد،تکایا و حسینیه ها،بازارها و یا اماکن همایش در نظر گرفته شود؟

3-عکس العمل مناسب ،سریع و قهر آمیز با مسببان حادثه:

تعلل در پاسخ نظامی سریع و سهمگین به قاتلان فرماندهان سپاه ،گروگان گیران و قاتلان سربازان و ماموران نیروی انتظامی، عاملان انفجار مسجد امیر المومنین و عاملان حادثه تروریستی تاسوکی به جری شدن آنان منجر خواهد شد. طبق  حقوق بین‌الملل در صورت استفاده مستمر از  سرزمین  یك كشور برای حملات تروریستی به كشور دیگر، دولت مورد حمله قرار گرفته شده اجازه مبارزه با  تروریست‌ها را در خاك كشور مقابل خواهد داشت و با توجه به آن‌كه دولت پاكستان عملاً از برخورد با این گروه تروریستی ناتوان است و در چند سال گذشته علایم روشنی از ارتباطات تروریست‌ها با ارتش پاكستان و سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به دست آمده است، هیچ دلیلی برای عدم برخورد با این گروه در داخل خاك پاكستان وجود ندارد. مبارزه با گروهک پژاک در خاک عراق توسط ایران،سرکوبی حزب کارگران کردستان توسط ارتش ترکیه از موارد شاهد موفقیت عینی  و مشروعیت حقوقی  این قضیه است.

در حال حاضر دولت ضعیف گیلانی و زرداری در پاکستان سرگرم درگیری با طالبان در دره سوات و مناطق دیگر هستند و عملا امکان گشودن جبهه جدیدی در مرزهای غربی خود با ایران را ندارند .لذا ایران خود باید به فکر تامین امنیت خود باشد.

4-تلاش برای  حفظ وحدت ملی و جذب حداکثری به جای اتهام زنی سیاسی:

متاسفانه فضای کدر و ملتهب سیاسی ایران منجر به پدیده ناهنجاری شده است که تمام وقایع کشور را به حوادث جناحی مرتبط می کنند.اگرچه تقریبا برای سیستم اطلاعاتی کشور نقش گروهک جندالله و وابستگی آنان به سیستم های امنیتی غرب ،اعراب و پاکستان قطعی است اما بعضی سایتها می کوشند این حادثه زشت را به رقیب سیاسی خود منتسب کنند. اختلافات سیاسی بین جناح ها و شخصیت ها قابل انکار نیست اما ایجاد فضایی که رقیب به عنوان دست اندرکار ترور فرماندهان سپاه معرفی گردد معقول نیست.

از آن سو نیز برخی سایتها  و جریانهایی  که از دایره نظام خارج شده اند از این شهدا به نام کشته شدگان حادثه نام می برند و لحن متناسب با امنیت ملی و جایگاه شهدا در حفظ امنیت این مرز و بوم انتخاب نمی کنند.هر دو این جریانات ناشی از افراطی گری هایی است که بارها مقام معظم رهبری درباره آن هشدار داده اند و هر دو  برخلاف مصالح و منافع  ملی در حال حرکت هستند. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در پنج شنبه 30 مهر 1388  ساعت 04:19 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلببسم الله الرحمن الرحیم


http://khorashadian.files.wordpress.com/2008/06/shohda.jpg

 

و مپندارید آنانکه در راه خدا کشته شده اند، مرده اند بلکه زنده اند و و روزی خور خوان الهی‌اند. "قرآن کریم"
در جمعی پاک و عاشق و با صفا که نورخورشید یکرنگی و همدلی و محبت آنان کورکننده چشم خفاشان کوردل بود،‌دستی پلید و زشت درآمد و خون عاشقان فرشته خوی امت اسلام را در هم آمیخت. اما چه باک که خونهای به هم آمیخته و این پیکرهای پاره پاره و آن جگرهای به دندان گرفته شده، دودمان و بنیاد سلسله ظلم و تباهی و تیرگی را سست تر از همیشه خواهد کرد.

http://www.mazandnume.com/images/khamenei01.jpg
 

اگر غم لشگر اندوزد که خون عاشقان ریزد
من و ساقی بهم سازیم و بنیادش براندازیم


 

شهادت، این یگانه معشوق پاکبازان و دلدادگان حریم دوست، سالها پس از پایان دوران دفاع دهساله -نه هشت ساله- ملت مظلوم ایران اسلامی، کماکان عاشقانی را که ناله ای از جنس نیاز دارند، در آغوش می کشد.

http://eyvooolpic.persiangig.com/abc1.jpg
 

اگر آه تو از جنس بلور است
در باغ شهادت باز، باز است

 

اما محفل عشق و عاشقی ابن بار چه با صفا و بی آلایش است. مردی از تبار قافله عشاق، جانبازی جامانده از قافله شهادت، فرمانده ای از سلاله همت و باکری، کنار چند نفر از همسنگران همراهش، در جمعی با صفا و خاکی و در جمع بزرگی از عشایر بلوچستان ایران، و بهمراه آنان و در کنار آنان به خاک و خون کشیده می شود و کبوتر عاشق و خسته روح بزرگش هم‌پرواز و همداستان با عاشقان بی ریا و باصفای عشایری، تا حریم ملکوت اوج می گیرد.

http://media.farsnews.com/Media/8705/Images/jpg/A0478/A0478378.jpg

 

چه زیباست این پیوند خون جا‌مانده ای از قافله شهدای ملت ایران در نبرد دهساله با همه استکبار، با خون عشایر شهید پروری که بار کینه و نفرت استکبار را این بار از شرق کشور به دوش می کشند و ضحاک ددمنش، خون این جانباز عاشق و آن جمع پاک عشایری را در هم آمیخت و پیکرهای پاره پاره و گلگون آنان را در آغوش یکدیگر به مجسمه ای از جنایت صفتی و ددمنشی خود و تابلویی از زخم دیرین خون از ملت مسلمان ایران بدل ساخت.

http://www.shohada.org/photo%5CBN%5C28000%5CBN027998.jpg

 

آری، دست کثیف فتنه بیگانه بار دیگر از آستین کافران و ملحدان بیرون آمد و حاج نورعلی شوشتری این پیر قافله خراسانیهای شهید را پس از مدال جانبازی که در جنگ‌با کفر صدامی به سینه آویخته بود، به افتخار شهادت نائل کرد و او را در میان جمعی از عشایر پاک بلوچستان به ملکوت اعلا پیوست.

چه زیباست این عروج عشایر بلوچ و این رزمنده خراسانی، چه زیباست این عشق آسمانی و عروج عرفانی و چه تیره است روی کفر جهانی که دست خود را به خون این رزمنده و آن عشایر پاک، در میان جمع بی ریا و با صفا آلود.
سرنگون باد سلسله کفر جهانی و جاوید باد یا شهیدان عشایر و سیاهی‌مان که در این حرکت کور‌دلانه، تا حریم ملوکت اوج گرفته و جاویدان شدند.
http://www.aviny.com/Occasion/Enghelab_Jang/6tir/88/6tir/1.jpg


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در پنج شنبه 30 مهر 1388  ساعت 07:17 ق.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب 

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2009%5C10%5C2%5Cimg633901214793437500.jpg

 

روزنامه فرانسوي ليبراسيون در تحليلي به قلم "ژان پير پرن" از وين نوشت: ايران مي‌خواهد بدون هيچ امتيازدهي همچنان به مذاكرات ادامه دهد.

 
 

اين روزنامه با ادعاي اينكه "تهران در وين اين احساس را ايجاد كرده كه درحال كش دادن پرونده است"، افزود: هدف از جلسات وين كه روس‌ها، فرانسوي‌ها و امريكايي‌ها در آن حضور دارند، تعيين ميزان دقيق اورانيوم انتقال يافته و نحوه اجراي اين انتقال به كارخانه‌هاي تخصصي روسي خواهد بود.

 

در اول اكتبر در ژنو ايران و گروه شش بر سر موافقتنامه اي اصولي به توافق رسيده بودند.

 

در حالي كه دولت فرانسه در اثر برخورد هوشمندانه تيم مذاكره كننده ايران دچار نوعي وضعيت آچمز شد و روز گذشته براي حفظ حيثيت خود ضمن تلاش براي تأخير در آغاز مذاكرات، چندين نوبت از هيئت ايراني درخواست كرد اجازه حضور در مذاكرات از نماينده اين كشور گرفته نشود، در ادامه نوشته اين روزنامه فرانسوي آمده است: بعيد به نظر مي رسد اين مذاكرات نتيجه‌اي دهد، زيرا خواسته گروه 6 يعني تعليق برنامه غني سازي ايران همچنان به قوت خود باقي است و در اين خصوص تهران تغييري در موضع خويش نداده است.

 

اين روزنامه فرانسوي در حالي مدعي درخواست تعليق غني‌سازي شده است كه اساساً جمهوري اسلامي مدت‌ها است حتي اجازه طرح اين موضوع را در مذاكرات نداده است و با تأكيد بر اينكه اين بحث متعلق به گذشته است و از آن عبور شده، مبناي مذاكرات خود را تغيير داده است.

 

همچنين در جريان مذاكرات اخير ايران و 6 كشور در ژنو نيز هيچ‌گونه بحثي در زمينه تعليق مطرح نشد و علاوه بر اين، پيشنهاد خريد سوخت 20 درصد نيز با اين پيش فرض پذيرفته شده براي غرب است كه ايران تا حد 3،5 تا 5 درصد سوخت را در كشور غني‌سازي مي‌كند و سپس براي افزايش غنا آن را به كشور ثالث منتقل مي‌كند.

 

قبل از آغاز مذاكرات جمهوري اسلامي هشدار داده بود در صورت شكست مذاكرات، ايران خودش اقدام به غني‌سازي بيشتر اورانيوم خواهد كرد.

 

ليبراسيون ادامه داد: در عين حال، تنش ميان تهران و پاريس نيز بالا رفته است چرا كه تهران خواسته است فرانسه در اين جلسات در وين حضور نيابد در چنين وضعي نتيجه دادن مذاكرات بسيار دشوار خواهد بود.

در بخش ديگري از اين نوشته آمده است: آيا سوءقصد روز يكشنبه عليه نيروهاي سپاه پاسداران در مرز ايران و پاكستان در مذاكرات هسته اي وين تاثيري خواهد داشت؟ جمهوري اسلامي احتمال دارد اين پرونده را به مسئله هسته اي مرتبط سازد چرا كه سپاه پاسداران هم مدام تكرار كرده است امريكا پشت حملات تروريستي بوده است. سردار محمد علي جعفري فرمانده سپاه گفته است پشت پرده سازمان‌هاي اطلاعاتي امريكايي و انگليسي قرار دارند و واكنش‌هايي براي مجازات آن‌ها صورت خواهد گرفت.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در پنج شنبه 30 مهر 1388  ساعت 07:06 ق.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب 

 

 

شخصيت هاي  آخر الزمان

 
 

 

 


 
http://night-skin.com/upload/images/lslc3hgmi84ces55u3jd.jpg
 

 

http://night-skin.com/upload/images/99wdxzbtygs8px32x1q6.jpg

 

 

 

http://night-skin.com/upload/images/eric5tv2axgi4txpo0jo.jpg

 

احمدی نژاد ( فرمانده لشگریان سید خراسانی)

 

شعیب بن صالح ، جوانی کوتاه تا متوسط القامه که از اطراف ری می باشد

 

، دارای محاسن کم و اراده ای قوی و محکم است.

 

 

اینک احمدی نژاد( شعیب بن صالح ) کسی است که گفتمان مهدویت را

 

در کشور و جهان فراگیر نموده و اساس و بنیان وجودی اسرائیل و صهیونیسم

 

را در جهان متزلزل نموده است.

 

 

 

بنابر روایات عراق در آن زمان کانون تحولات

 

فتنه ها و درگیریهای زیادی خواهد بود

 

 

 

 

http://night-skin.com/upload/images/dq763rp6kcd8bgqp39q7.jpg

 

http://night-skin.com/upload/images/6km2svo3rzfxehinmzgf.jpg

 

http://night-skin.com/upload/images/68g92gxbde3whzeliflo.jpg

 

http://night-skin.com/upload/images/is79g00exxwsohrc64e0.jpg

 

http://night-skin.com/upload/images/b7tnhicn52k2gelu22a.jpg

 

http://night-skin.com/upload/images/n59jptwyymwo5iyx0e2s.jpg

 

http://night-skin.com/upload/images/xfwvgtq8fem7n1mr6l3k.jpg

 


 

http://night-skin.com/upload/images/tsnsyh6p3ba81xu6ftqs.jpg

 


 

 

 

فراگیر شدن فساد و فحشاء

 

این قسمت دیگر نیازی به توضیح و تصویر ندارد!

 

http://night-skin.com/upload/images/cmuaf0i6f3bosrzgvrd.jpg

 


 

http://night-skin.com/upload/images/iz5wdc720nj74rn0qlk1.jpg

 

فراگیر شدن نام و یاد امام زمان(عج) در آستانه ظهور

 

 

حضور میلیونی مردم در نیمه شعبان و هر سه شنبه

 

در مسجد مقدس جمکران

 

انشاء الله در آینده نزدیک  خبر  ظهور  مولایمان

 

را در روزنامه ها  ببینیم

 

 


 

http://u313.blogfa.com/ نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در سه شنبه 28 مهر 1388  ساعت 08:23 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
برآیینه جمال داور صلوات
بر روشنی چشم پیمبر صلوات
برحضرت معصومه فروغ سرمد
بر دسته گل موسی جعفرصلوات
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
میلاد نور دیده رضا، کعبه دل‏ها، حضرت معصومه علیهاالسلام خجسته باد!
 
معصومه جان! عطر میلاد تو، چون نسیم بهشتی است که مشام دل‏ها را می‏نوازد؛ میلادت مبارک!
 
معصومه جان! میلادت چون شکوفه‏های بهاری، به جان‏های مشتاق، طراوت می‏بخشد.
 
میلاد بانوی مهر و وفا، مظهر جود و سخا، حضرت معصومه علیهاالسلام مبارک باد!
 
به یمن میلادت، ذره ذره نور می‏شویم و قطره قطره حضور، و دل را به سرای کرامتت دخیل می‏بندیم تا در روز مقدس تولد تو با دست‏های پاکت تطهیر شویم.
 
بانویم معصومه علیهاالسلام ! میلادت، نور به چشم‏ها می‏پاشد و سرور به دل‏ها؛ و رایحه بهشتی‏ات، مشام دل را با عطر خوش حضور می‏نوازد؛ میلادت مبارک!
 
حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) دیده به جهان گشود و در بوستان معنویت، نسیم سبز بشارت وزیدن گرفت.
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
معصومه فلسفه شیدایى است و غزل ماندن و بودن، معصومه نگین ایران است كه درقم، شهر اقامه مى درخشد .
 
بانویم معصومه علیهاالسلام! نگاه معصومانه‏ات، امید را در دل خسته زمین می‏رویاند و رایحه پاک بهشتی‏ات، نسیم را به وجد می‏آورد.
 
آسمان چشم گشاده تا از انوار الهی معصومه اهل بیت نورانی شود و ظرف دلش را پر از پرواز فرشتگان سازد.
زمین دل گشوده تا همه عطشش را با کرامت کریمه اهل بیت سیراب سازد.
زمان، هروله می‏کند تا هلال ذیقعده را در آغوش کشد و از خبر ولادتِ نوری از انوار ولایت در مهد امامت و وصایت، سرشار شور و مستی شود.
سلام بر دیدگان معصومی که عصمت، ناخدای دریای نگاهش بود.
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
سلام بر تو، بانوی آب‏ها و آیینه‏ها!
سلام بر تو، زیباترین مطلع غزل‏های عاشقی!
سلام بر نجابت دست‏ها و کرامت نگاه‏هایت!
آ«اَلسَّلامُ عَلَیْکِ یا فاطمة معصومهآ»
 
روز میلاد توست و تو روشنی به ما هدیه می‏دهی و ما با دستانی پر از روشنی، از این حُسن بازمی‏گردیم؛ با دل‏هایی که در حوضچه چشمانمان با آب دیده تطهیر شده است.
روز میلاد تو هر روز در ما تکرار می‏شود، ای تکرار روشنی در روح و روان ما!
 
مژده باد طلوع تو ای معصومه زکیّه که بارقه شهاب تو، روشنایی دیگر در شب‏های مناجات اهل زمین است.
 
معصومه، یعنی قداست مریم و عصمت فاطمه و ادامه قصه غصه‏های زینب در جست‏وجوی برادر.
 
خجسته باد میلاد بانوی قدسیه مطهره، فاطمه معصومه علیهاالسلام که بارگاه نورانی‏اش محل دایمی نزول فرشتگان بر زمین و دروازه بهشت است.
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
بانویم معصومه (ع)! شرافتِ زن در یاد توست، آن‏هنگام که قدسیان بر گلدسته‏های نورانی‏ات سلام می‏فرستند.
 
آیتی از خداست معصومه(علیها السلام)
لطف بی‏انتهاست معصومه(علیها السلام)
 
ای مظهر عصمت خدا معصومه
کن مرحمتی به سوی ما معصومه
ازما تورضا باش به جان زهرا
ای نام برادرت رضا،معصومه
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
آنکه قبرش به قم سنگر عصمت است
بهرایرانیان باعث رحمت است
ماهمه ریزه خوار، او ولی نعمت است
مظهر عصمت کبریا خوش آمد
 
ای روح محبت که به قم قائمه ای
یادآور زهد و عفت فاطمه ای
معصومه و خواهر محبوب رضا
اوعالم اهلبیت و تو عالمه ای
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
بپوشانید چشم ای اهل معنا
که آید عصمت باری تعالی
خدا افزوده لطف خود به مردم
که آید حضرت معصومه درقم
 
ای که به قم قدر و بها داده ای
کشور ما را تو صفا داده ای
نام تو بر قلب صفا می دهد
روضه تو بوی رضا(ع)می دهد
میلاد مسعود حضرت فاطمه معصومه(س) بردوستداران حضرتش مبارکباد.
 
امام رضا(علیه السلام)فرمودند: كسى كه حضرت فاطمه معصومه را زیارت كند پاداش او بهشت است.
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
بارگاهی که به شهر قم به پاست،
هم برای نجف هم کربلاست،
خاک اورا غرق بوسه می کنم،
چون که جای پای اربابم رضاست.
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
یا رب چه قشنگ است و چه زیبا حرم قم
چون جنت اعلا، حرم محترم قم
بانوی جنان، اخت رضا، دختر موسی
دردانه زهرا و ملائك خدم قم
این مژده بس او را كه بهشت است جزایش
هر كس كه زیارت كندش در حرم قم
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
اى دختر و خواهر ولایت
آیینه مادر ولایت
بر ارض و سما ملیكه در قم
آرام دل امام هفتم
معصومه به كتیبه و به عصمت
افتاده به خاك پایت عفت
گفتند و شنیده اند ز آغاز
كز قم به جنان درى شود باز
حاجت نبود مرا برآن در
قم باشدم از بهشت بهتر
قم قبله خازن بهشت است
این جا سخن از بهشت، زشت است
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
شهر قم یک گل به نام حضرت معصومه دارد
این شرف را شهر قم با حضرت معصومه دارد
شهر ما سرمست گشته از شمیم عطر کویش
یک جهان عطر مصفا حضرت معصومه دارد
هر که شد مهمان به قم از فیض اولبریز گشته
این کرامتها به دلها حضرت معصومه دارد
من چه گویم از محبت ، از وفا ، از عشق بانو
یک بغل فیض معلا ، حضرت معصومه دارد
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
امام جواد (علیه السلام) فرمودند: كسى كه عمه ام را در قم زیارت كند پاداش او بهشت است .
 http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif
خاك قم گشته مقدس ازجلال فاطمه
نورباران گشته این شهرازجمال فاطمه
گرچه شهر قم شده گنجینه علم و ادب
قطره اى باشد ز دریاى كمال فاطمه
http://errooortm.com/group/img/up/1238060432.gif


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در سه شنبه 28 مهر 1388  ساعت 02:39 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 

 

عصر روز دوشنبه، نشست "سوء تفاهم بزرگ" در حالی از سوی بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد که از 2 روز قبل و به موازات انتشار خبر برگزاری این مراسم، در اطلاعیه‌های متعددی در سطح دانشگاه، دانشجویان به اخلال در نظم این مراسم از طریق تجمع و سردادن شعارهایی به نفع آنچه که جنبش سبز می‌خواندند، دعوت شدند.

 

 

برگزارکنندگان این مراسم نیز گویا با آگاهی از همین برنامه اخلال، در ابتدای برنامه تریبون آزادی تدارک دیده بودند تا افراد نختلف بتوانند قبل از هرگونه بی‌نظمی آزادانه نظرات خود را بیان کنند.

 

با این حال، جمعی از دانشجویان هوادار موسوی که گویا به بی‌قانونی عادت کرده‌اند، حتی در بین برگزاری این تریبون نیز نتوانستند به‌صورت آرام، نظرات طرف مقابل را بشنوند و خود نیز چنانچه استدلالی دارند، بیان کنند.

 

برخی دانشجویان انجمن اسلامی این دانشکده از روز قبل مطالبی را بر روی تابلوی برد انجمن خود علیه سخنرانان این نشست از جمله محمدحسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم نصب کرده بودند.

 

برگه هایی درباره درخواست آزادی افرادی همچون محسن میردامادی، بهزادنبوی، احمد زیدآبادی و عبدالله مومنی که پس از اغتشاشات اخیر تهران دستگیر شده اند، بر روی برد این انجمن به چشم می خورد.

 

بنا بر گزارش ایرنا، نشست بسیج دانشجویی مصادف با برنامه اعلام شده ساعت13 با پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد. درحالی که تعدادی از حاضران که مچ بند، تسبیح و پارچه های سبز به دست داشتند، برخلاف سایر دانشجویان ترجیح دادند به احترام این سرود بلند نشوند.

 

*توزیع مچ‌بندها و پارچه های سبز رنگ در زمان قرائت قرآن کریم ادامه داشت.

 

*تذکرهای مداوم مجری برنامه برای رعایت نظم نشست بارها با "هو" کردن این افراد و اعتراض های آنان مواجه شد.
تریبون آزاد، نخستین بخش از این نشست بود که طی آن چهار نفر به عنوان منتقد دولت و 2 نفر به عنوان موافق دولت نظرات خود را بیان کردند.

 

*پویا امرالهی صاحب امتیاز نشریه دانشجویی 88 با اعلام اینکه "جوانان اصلاح طلب می خواهند روز هشتم آبان ماه را روزه سیاسی بگیرند،" به انتقاد از فعالیت های دولت نهم پرداخت.

 

وی با بیان اینکه قبول دارم اتفاقات پس از انتخابات برنامه ریزی شده بود، افرادی همچون میردامادی ،تاج زاده و نبوی را به عنوان "خط امامی" لقب داد و گفت: گروه‌هایی می خواهند محسن سازگارا را نماد جنبش سبز معرفی کنند، در حالی که اینچنین نیست.

 

وی با "اقلیت خواندن" طیف متبوع خود اظهار داشت: باید تریبونی در صدا و سیما به آنان اختصاص داده شود.

 

گفته های امرالهی در حالی اظهار می شد که صدای سوت و کف موافقان وی با "هو" کردن مخالفان او همراه بود به طوری که مجری تذکر داد دانشگاه را با استادیوم اشتباه نگیرید که این حرف مجری با واکنش برخی دانشجویان همراه شد.

 

* امیرحسین ثابتی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده حقوق دانشگاه تهران با بیان اینکه کسانی که در خیابان می ریزند این جا هم سوت و کف می زنند، به افراد مخل نظم جلسه گفت: ما جامعه مدنی را با حرکات شما شناخته ایم.

 

ثابتی اقدام میر حسین موسوی را در اعلام برنده شدن در انتخابات پیش از پایان رای گیری، "دیکتاتوری اقلیت" خواند و ادامه داد: چرا کسی باید دارای مصونیت آهنین باشد و چرا فردی مانند مهدی هاشمی باید در لبنان باشد و به کشور برنگردد؟ اگر او بی گناه است باید از خود دفاع کند.

 

وی همچنین با اشاره به ادعای شکنجه شدن حجاریان برای اعتراف کردن گفت: چرا الان که حجاریان آزاد شده است، حرف خود را پس نمی گیرد؟ دیکتاتوری یعنی اینکه حجاریان به نتیجه ای می رسد اما شما قبول نمی کنید. سخنان ثابتی با "هو" کشیدن افراد منتقد دولت همراه شد.

 

 

* محمد باقری دانشجویی که خود را بی طرف می خواند، در این تریبون آزاد با طرح این پرسش که بسیج و سپاه چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ از مسئولان این تشکل درخواست پاسخ کرد که مسوولان برگزاری این نشست وی را به سخنان رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت 86 ارجاع دادند.

 

باقری همچنین مدعی شد که موج سبز در روزهای نخست پس از انتخابات شعار رای من کجاست را سرمی داد اما پس از آن می خواست رای خود را پس بگیرد.

 

همچنین وی برگزاری جلسات مباحثه رودررو پس از انتخابات را مانع از وقوع حوادث جاری دانست.

 

* روزبهان امیری دیگر منتقد دولت بود که با بیان اینکه هواداران جنبش سبز به دنبال اغتشاش نیستند، ایجاد فضای آرام را سبب طرح دیدگاه‌های این گروه خواند.

 

وی همچنین با اشاره به اتفاقات پیش آمده در کوی دانشگاه خواستار رسیدگی و مجازات عاملان و آمران این حادثه شد.

 

امیری همچنین به ذکر گفته یکی از افرادی پرداخت که گویا با حجاریان ملاقاتی داشته است. وی بدون اینکه نامی از فرد مورد نظر ببرد، اظهار داشت: آن فرد از حجاریان پرسیده است شنیده ایم از شورای مرکزی حزب مشارکت استعفا دادید؟ که حجاریان با خنده پاسخ می دهد می خواهم عضو شورای مرکزی سازمان شوم!

 

این دانشجو با بیان اینکه جنبش سبز اعلام وفاداری به انقلاب 57 است، در ادامه سخنان خود به بسیج توهین کرد.

 

*سخنگوی بعدی اشتری با اشاره به هیاهوهای منتقدان حاضر در جلسه گفت: خاتمی موقع تحویل دادن ریاست جمهوری گفته بود که با این جماعت نمی توان به جامعه مدنی رسید که وضع موجود نیز این را ثابت می کند.
وی در پاسخ به صحبت های باقری درباره موج سبز گفت: مردم نباید در خیابان می ریختند بلکه نماینده آنان می توانست به دنبال خواست آنان برود.

 

هنگامی که اشتری به حمایت حسنعلی منتظری از موسوی و جریان طرد شدن او از سوی امام خمینی اشاره داشت، تعدادی از دانشجویان که مچ بند های سبز رنگ به دست داشتند، شروع به فحاشی کردند که مجری برنامه قصد داشت برای حفظ نظم این افراد را به بیرون سالن راهنمایی کند اما سایر طرفداران موسوی با فریادهای "دروغگو و دیکتاتور" قصد اخلال در جلسه و ترک محل را داشتند اما در بین آنان نیز دودستگی رخ داد که برخی می خواستند در جلسه بمانند.

 

 

*یکی دیگر از منتقدان دولت محمدحسین صفار هرندی را مخاطب قرار داد و از او درباره عملکرد برخی از اعضای دولت نهم پرسید.

 

* آخرین نماینده جریان مخالف دولت در حالی به سخنرانی درتریبون آزاد پرداخت که صفار هرندی در سالن حاضر شده بود. حمدیه به نمایندگی از مخالفین دولت خطاب به صفارهرندی گفت: سوال من این است که شما علیرغم شناخت طیف مقابل چه طور به امثال ما لقب منافق و کافر می‌دهید؟

 

* قسمت دوم این برنامه در حالی آغاز شد که ناصر قره‌باغی کارشناس مسائل سیاسی در میان شعارهای طیف‌های مختلف حاضر در سالن به بالای جایگاه رفت و به مسئله بازخوانی انتخابات و پاسخ به دروغ تقلب پرداخت.

 

* در حالی که قره‌باغی به شبهه‌های وارد بر انتخابات که از سوی موسوی و حامیان او مطرح شده بود پاسخ می‌داد، حامیان موسوی با هیاهو و سوت و کف قصد داشتند مانع از رسیدن صدای وی به دانشجویان حاضر در جلسه شوند. قره‌باغی در پاسخ به هیاهوی این عده گفت: امروز خوشحالم که در جبهه انبیا و امیرالمومنین قرار گرفته‌ام چون آنها نیز از سوی مخالفان هو می‌شدند.

 

* قره‌باغی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص شعار "یاحسین، میرحسین " حامیان موسوی گفت شاه و پهلوی نیز از حسین (ع) دم می‌زدند اما خدا نکند که حسین گفتن شما مانند پهلوی باشد.

 

* وی با ابراز تاسف از توهین یکی از دانشجویان در تریبون آزاد به یکی از نهادهای انقلابی کشور گفت: حامیان موسوی از بسیجی واقعی صحبت می‌کنند اما باید بگویم که بسیجی واقعی همان فردی بود که شب امتحانش در میدان کاج تهران در زیر ماشین اغتشاشگران به شهادت رسید.

 

* دشتبانی از اعضای سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، کارمند جهاد دانشگاهی و از حامیان موسوی که به عنوان عوامل اصلی هیاهوکنندگان در سالن حاضر بود، در بین سخنان قره‌باغی به مقابل جایگاه رفته و همواره اعتراضاتی را نسبت به سخنان او اعلام می‌کرد که سرانجام به ایجاد درگیری در سالن و برهم خوردن نظم برنامه شد.

 

* بخش پایانی برنامه که به سخنرانی صفارهرندی اختصاص داشت در حالی آغاز شد که حامیان موسوی با شعارهای مختلف فضای سالن را متشنج کرده بودند و هر طیفی شعار مد نظر خود را در پاسخ به جناح مقابل فریاد می‌زد.

 

 

* صفار هرندی در ابتدای سخنان خود در واکنش به هیاهوی حامیان موسوی گفت: این کار عادت تاریخی دوستان شما است و حتی به یاد داریم که شما،‌خاتمی محبوب خود را نیز در همین دانشگاه هو کردید. البته این کار زمانی آغاز شد که خاتمی به انحراف اصلاحات اشاره کرد.

 

* جریانات افراطی حاضر در سالن در تمام طول سخنرانی صفارهرندی با سردادن شعارهای علیه دولت مانع از برگزاری جلسه بر اساس روند عادی می شدند و حتی در برخی مواقع اهانت‌هایی را نیز به سخنران برنامه انجام می‌دادند. زمانی که این جریانات شعار "مرگ بر تو " را خطاب به صفارهرندی فریاد زدند وی در پاسخ به آنها گفت ما که قابل این شعارهای شما نیستیم.

 

* سخنان صفارهرندی درخصوص آمار کشته شدگان حوادث اخیر که در بین آنها 10 نفر نیز از بسیجیان بودند اشاره کرد که با استقبال بسیجیان دانشگاه تهران همراه شد و یکصدا شعار "حسین حسین، شعار ماست، شهادت افتخار ماست " را سر دادند.

 

* در ادامه برنامه زمانی که صفار هرندی از تلاش موسوی برای پایان فضاحت‌های موجود سخن می‌گفت، یکی از حامیان لنگه‌کفشی را به سوی جایگاه برنامه پرت کرد که در بین راه بر سر دانشجویان دختر بسیجی فرود آمد. البته صفار نیز درواکنش به این حرکت در حالی که لبخند به لب داشت؛ گفت: لطف کنید و علامت مدنیت را به سوی ما پرت نکنید.

 

 

* در این هنگام دانشجویان لنگه کفش پرت شده را بروی جایگاه برده و تحویل صفار دادند و او نیز در حالی که لنگه‌کفش را در دستان خود گرفته بود، گفت صاحب این کفش بعد از جلسه بیاید و کفشش را تحویل بگیرد. البته دانشجویان بسیجی درهمین زمان شعار "آزادی اندیشه، با لنگه‌کفش نمی‌شه " را در سالن فریاد زدند.

 

 
 

* در بخش دیگری از این برنامه صفارهرندی در واکنش به بیسواد خواندن دولت نهم از سوی حامیان موسوی حاضر در سالن پیشنهاد کرد که دانشجویان حاضر میانگین سواد دولت نهم را نسبت به دولت‌های گذشته بررسی کنند تا این مسئله روشن شود.

 

با این حال، جنجال‌آفرینی‌های افراطیون مانع از انجام سخنرانی نسبتاً طولانی توسط محمدحسین صفارهرندی مدت نشد و متانت وی در قبال فریادهای "مرگ بر تو"، فحاشی‌ها با عصبانیت بیشتر این طیف مواجه شد و این افراد حتی به لنگه کفش پرانی اقدام کردند.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امروز که موسوی سکوت چند ساله خود را شکست باید ممنون احمدی نژاد باشد که چنین شرایطی را برای او فراهم کرده است.

 

"محمد حسین صفارهرندی" در سلسله نشست های بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با عنوان "سوءتفاهم بزرگ" در حالی حضور یافت که عده ای از طرفداران موسوی تلاش می کردند با شعارهایشان مانع سخنرانی وی شوند اما او از همان ابتدا تاکید کرد که من با منطق جواب شما را می دهم.

 

وی در ادامه با اهانت های بسیاری از سبزپوشان روبه روشد و در پاسخ به آنان گفت: من از اهانت های شما ناراحت نمی شوم زیرا شما به این اهانت کردن ها عادت دارید و زمانی در همین دانشگاه به خاتمی هم اهانت می کردید.

 

وی در ادامه وقتی با شعارهای طرفداران موسوی روبه رو شد، گفت: من هم در یک دوره ای نسبت به موسوی همین احساس را داشتم‌، و عده ای هم در این انتخابات به همین دلیل به سراغ موسوی رفتند ولی متاسفانه موسوی با اعمالش این اندیشه هایی که نسبت به او وجود داشت را زیر سوال برد.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کسی مشکلی با خط امام ندارد، امروز مشکل بر سر مصادیق است، ‌همه می‌گویند که خط امام خوب است اما شما که دم از خط امام می‌زنید چرا در مقابل مهاجرانی که همین چند روز پیش علیه امام موضع‌گیری کرده بود، اعتراضی نمی‌کنید.

 

**تبعیت از رای 24 میلیونی کودتاست یا 13 میلیون؟

 

صفارهرندی در پاسخ به شعار تعدادی دیگر که دولت فعلی را دولت کودتا می‌نامیدند، گفت: تبعیت از رای 24 میلیونی کودتا است یا 13 میلیون؟

 

وی گفت: سوال اصلی این است که چرا موسوی علیرغم تمام دعوت‌های مکرر در دوره‌های قبلی در انتخابات شرکت نمی‌کرد اما در این دوره حاضر شد به عرصه وارد شود.

 

 

وی افزود: موسوی خودش جواب این سوال را داده و در دوره‌های قبل اعلام کرده بود که در شرایطی که جامعه پذیرش این جریان را ندارد، من چرا وارد شوم، اما شاهدیم که موسوی در سال 87 علیرغم این نظر وارد عرصه انتخابات شد و کاندیداتوری خود را پذیرفت.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه موسوی قبلا اعلام کرده بود که تمام دوستان من در دهه 60 تجدید نظرطلب شده‌اند، گفت: با توجه به این موارد این بار موسوی احساس کرد که شرایط برای تجدید یک دولت انقلابی مساعد شده است که احمدی‌نژاد این شرایط را فراهم کرده بود.

 

**موسوی فریب خورد

 

صفارهرندی گفت: به نظر بنده موسوی فریب خورد، در ایام انتخابات موسوی دید که مردم با شعارهای انقلابی همراه شده‌اند و در این شرایط حس کرد اداره کشور با انگیزه‌های انقلابی ممکن است و به همین دلیل در انتخابات حاضر شد.
وی افزود: در ابتدا موسوی بدون مشارکت و مجاهدین وارد رقابت‌های انتخاباتی شده بود، بعد از چند سفر انتخاباتی و زمانی که دید کسی با وی همراه نشده است، اعضای مشارکت به وی گفتند که احمدی‌نژاد نسخه اصلی انقلابی‌گری در شرایط کنونی است و شما نسخه بدلی هستید که مردم به آن اعتنا نمی‌کنند.

 

صفارهرندی افزود: اگر نقش دولت نهم فقط همین باشد که این امیدواری را برای موسوی ایجاد کرده که در سال 88 نیز می‌تواند از گفتمان انقلاب استفاده کند، باید به آن دست مریزاد گفت.

 

صفارهرندی در ادامه قسمتی از نامه کروبی خطاب به منتظری را بیان کرد و گفت: کروبی در این نامه به منتظری در خصوص نفوذ عناصر لیبرال مانند نهضت آزادی در میان اطرافیانش هشدار داده بود و از او انتقاد کرده بود.

 

وی با انتقاد از شعارهایی که 24 میلیون رای‌دهنده به احمدی‌نژاد را فریب‌خورده می‌خواند،‌ تصریح کرد: من پیشنهاد می‌کنم دوستان بسیج با هزینه‌ شخصی بنده زمینه مسافرت این دوستان به مناطقی در جنوب کرمان را فراهم کنند تا اینها نیز تفاوت دولت نهم را با دولت‌های قبلی درک کنند.

 

**بسیجی ها مقتول صحنه حوادث اخیر بودند

 

صفارهرندی در خصوص شایعاتی که پیرامون تعداد کشته‌شدگان حوادث اخیر وجود دارد گفت: از میان نزدیک به 40 نفر کشته شدگان حوادث اخیر 10 نفر بسیجی بودند،20 نفر دیگر مردم مظلومی بودند که گرفتار حادثه‌سازی فتنه‌انگیزان شدند و 10 نفر باقیمانده نیز افرادی هستند که معلوم نشده به دست چه کسانی کشته شده‌اند.

 

وی تاکید کرد: اما من اینجا می‌گویم که در این حوادث بسیجی‌ها مقتول صحنه بودند و شما باید به دنبال قاتل باشید.

 

وی تصریح کرد: در اوایل دهه 80 کار یه جایی رسید که همه به این نتیجه رسیدند که باید از شر اصلاحات راحت شوند.

 

صفارهرندی با بیان اینکه از سال 82 اصلاح‌طلبان در تمام انتخابات‌ها شکست خورده‌اند، افزود: میانگین مشارکت مردمی در سال‌های اخیر نسبت به گذشته بالا رفته و رکورد مشارکت نیز توسط دولتی شکسته شده است که مخالفان به آن اتهام کنار گذاشتن رای مردم را می‌زدند.

 

وی اظهار داشت: در انتخابات سال 76 بعد از اعلام نتایج، رقیب شکست خورده نتیجه انتخابات را قبول کرد و به فرد پیروز تبریک گفت اما در سال 88 این اتفاق نیفتاد و جناح رقیب شکست خود را قبول نکرد.

 

**موسوی به دنبال راهی است که از این بن بست خارج شود

 

صفارهرندی خطاب به هواداران موسوی گفت: شما با این اقداماتتان کار موسوی را سخت نکنید چون اکنون خودش به دنبال فردی می‌گردد که از این بن‌بست خارج شود پس شما به او کمک کنید تا این فضاحت را جمع کند.

 

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروز برخی ریش‌سفیدان نیز که برای حل مشکل به میدان آمده‌اند، به دنبال نجات موسوی هستند.

 

وی با بیان اینکه من بین نسل جوان دانشجو و تحریک‌کنندگان آنها تفاوت قائل می‌شوم ادامه داد: نسل جوان شرف دارد به کسانی که ذهن جوان را از آلودگی پر می‌کنند و خودشان آلوده هستند. ما با شما دانشجویان سرانجام روزی توافق خواهیم کرد اما هرگز با تحریک‌کنندگان شما کنار نمی‌آییم.

 

وی شعار "نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران " را ایستادن در برابر امام دانست و تاکید کرد: شما دانشجویان نباید زیر بار ذلت کسانی که شعار روز قدس را عوض کردند و اکنون نیز تلاش می‌کنند شعار 13 آبان را تغییر دهند، بروید.

 

صفارهرندی همچنین در خصوص شعار مرگ بر دیکتاتور، اظهار داشت: سوال ما این است که طرفداران آمریکا در دنیا چه کسانی را دیکتاتور می‌دانند؟، کاملا مشخص است که هر کسی که در مقابل آمریکا بایستد حتی اگر از جانب مردم انتخاب شده باشد از طرف حامیان آمریکا لقب دیکتاتور را می‌گیرد.

 

وی افزود: در آمریکا که بوش با اختلاف اندکی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود کسی او را دیکتاتور نمی‌نامد اما در ایران برخی اختلاف 11 میلیونی آرا را نادیده می‌گیرد که باید گوش و چشم خود را در مقابل این بدیهیات باز کنند.

 

وی در ادامه گفت: شما باید پاسخگوی دوستان خودتان باشید که شما را متهم به بی‌دینی می‌کنند خوب است که بدانید عزت‌الله سحابی و بهاءالدین خرمشاهی هر دو اظهارات و مطالب سروش را شرک‌آمیز خوانده‌اند،‌اما عبدالکریم سروش مرجع فکری تیم حامی کروبی در انتخابات اخیر بود.

 

صفارهرندی در ادامه با اشاره به شعارهایی در خصوص شهدای بزرگواری مانند همت و باکری افزود: این شهدا اسطوره‌های مقاومت و جهاد در کشور بودند اما آیا سردار شوشتری که دیروز در راه اسلام شهید شد، همرزم باکری و همت نبود؟ باید مراقب باشید که با برخی شعارها همرزمان کنونی باکری و همت را به دشمنان لو ندهید.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: آدرس پول نفت را نیز باید در دهه‌های 70،در دولت‌های گذشته و سوابق پتروپارس دنبال کنید اما ای کاش این پرونده باز نمی شد تا آبروی کشور در مقابل بیگانگان ریخته شود. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در سه شنبه 28 مهر 1388  ساعت 12:02 ب.ظ
نظرات 1 | لینک مطلبشرمنده ام ز روی تو یا صاحب الزمان

http://www.ezsoftech.com/islamic/images/imam_mahdi.jpg
شرمنده ام ز هست و وجودم در این مکان

شرمنده ام ، قسم به دو عالم ، به پنج تن

شرمنده ام ، خدای جهان عالم است و من

شرمنده از تمام قصورم ، و کرده ام

شرمنده از خودم ، عملم ، از نکرده ام

شرمنده ام خواص اگر اشعری شدند

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1387/2/15/8564_971.jpg

حق می دهم عوام ازآنها بری شدند

شرمنده ام که رهبرم این گونه پیر شد
http://i14.tinypic.com/2qd31xw.jpg

یادم نرفته صبح ، که آقا امیر شد

یادم نرفته موی و محاسن که شد سپید

یادم نرفته پرده ی حرمت کز او درید

یادم نرفته خطبه ی دوم از آن نماز

قلبت شکسته شد ز مناجات جان گداز

شرمنده ام که ریزه خورانش پدر شدند

در نقش داوری ز صراطش به در شدند

شرمنده از سکوت ِسراسر حماقتم

دشمن شدن به دشمن ِ او ، فوق طاقتم

آلوده ام به سیم و دنانیر ِ دشمنان

آخر چگونه بگذرم از این دو لقمه نان

شرمنده ام که پا به رکابش نبوده ام

ترس از فراغ ِ جمع ِ مریدان نموده ام

شرمنده ام به سوءِ گمانش بدیده ام

حرف از زبان ِ شبهِ مریدان شنیده ام

افکنده سر ز این همه اخلاد ِ بر زمین

قرآن مثل به من زده در آیه ای چنین

عالم که علم خود به عمل در نیاورد

همچون حمار ، بر کمر اسفار می برد


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در سه شنبه 28 مهر 1388  ساعت 12:00 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 

نشست مشترک نمایندگان ایران، روسیه، امریکا و فرانسه درخصوص تأمين سوخت رآكتور تهران در حالی از امروز در مقر آژانس بين‌المللي انرژي اتمي آغاز می‌شود که صادرکنندگان قطعنامه‌های چهارگانه علیه برنامه ایران از کانال شورای امنیت سازمان ملل عملاً با ورود به مذاکرات به کاغذپاره بودن قطعنامه‌های خود اذعان می‌کنند.

 

به گزارش رجانیوز، گفت‌وگوها براي بررسي جزييات انتقال سوخت رآكتور تهران به ايران پس از آن صورت مي‌گيرد كه ايران در ارديبهشت‌ماه سال جاري در نامه‌اي به آژانس بين‌المللي انرژي اتمي از رو به اتمام بودن سوخت رآكتور پنج مگاواتي تهران خبر داده بود.

 

رآكتور تهران ‌١٦ سال است كه با سوخت با غناي ‌٢٠ درصد كه ايران آن را از آرژانتين خريداري كرد، براي مصارف پزشكي و غيره مشغول به كار است.

 

علي‌اكبر صالحي، رييس سازمان انرژي اتمي كشورمان و محمد البرادعي ‌١٢ مهر‌ماه در تهران توافق كردند، ‌‌١٩ اكتبر (‌‌٢٧ مهر) در وين بر سر جزييات انتقال سوخت رآكتور تهران گفت‌و‌گو كنند. كارشناسان آژانس نيز در اين نشست شركت مي‌كنند.

 

مهدي خانيكي مديركل حوزه رياست و مديركل پيشين پادمان‌هاي هسته‌يي، حميدرضا عسگري مشاور حقوقي وزارت خارجه و مشاور رييس سازمان انرژي اتمي و علي‌اصغر سلطانيه نماينده دائم ايران در آژانس بين‌المللي انرژي اتمي از سوي ايران در اين نشست شركت مي‌كنند.

 

اين نشست از بعد‌ از ظهر روز دوشنبه آغاز و احتمالا تا چهارشنبه به طول مي‌انجامد. در اين دور از مذاكرات مربوط به انتقال سوخت با غناي ‌٢٠ درصد به ايران هيچ تصميم‌گيري از سوي طرفين صورت نمي‌گيرد.

 

این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که طرف‌های دیگر آن، عملاً پیشنهاد غنی‌سازی تا سطح 5 درصد در ایران و سپس انتقال آن به یک کشور ثالث برای افزایش غنای سوخت تا 20 درصد به‌منظور استفاده در رآکتور تحقیقاتی تهران را پذیرفته‌اند.

 

این در حالی است که در قطعنامه‌های چهارگانه قبلی علیه ایران که آخرین آن، مهرماه سال گذشته همزمان با مجمع عمومی سازمان ملل صادر شد، به‌طور مکرر بر ضرورت تعلیق غنی‌سازی در ایران تأکید شده است.

 

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران اواخر سال 85 و در جریان سفر استانی به یزد از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران با عنوان "کاغذ پاره" یاد کرد و خطاب به طراحان قطعنامه گفت: «شما فکر می کنید که اگر جمع شوید و کاغذ پاره صادر کنید می توانید جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرد.»

 

 

این اظهارات در آن مقطع با انتقاداتی از سوی برخی افراد و رسانه‌ها در داخل مواجه شد. منتقدان معتقد بودند قطعنامه‌های شورای امنیت، کاغذپاره نیست و اثرات حقوقی بر آن مترتب است. این در حالی است که براساس طرح مناقصه سوخت که غرب می‌کوشد با توافق ایران از آن به‌عنوان راهی برای عبور آبرومندانه از اصرارهای بی‌نتیجه و عملی نشده‌اش بر تعلیق غنی‌سازی از سوی ایران استفاده کند، برای اولین بار حق غنی‌سازی را در ایران به‌رسمیت می‌شناسد و منجر به بی‌اعتبار شدن قطعنامه‌هایی می‌شود که توسط این کشورها صادر شده است. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در دوشنبه 27 مهر 1388  ساعت 04:33 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 


***


این همه آتش خدایا شعله اش از گور کیست؟

شهوت این بی نمازان، نشئه ی انگور کیست؟

پرده دانان طریقت در صبوری سوختند
این صدای ناموافق زخمه ی تنبور کیست؟

شیخ بازیگوش ما از بس مرید خویش بود
عطسه ای فرمود و گفت این جمله ی مشهور کیست!


پنج استاد حقیقت حرف شان با ما یکی ست
راستی در پشت این دستورها دستور کیست؟

آب نوشان ادّعای خضر بودن می کنند
رنگ پیراهان اینان وصله ی ناجور کیست؟

دست این پاسور بازان هر که دل را داد باخت
دوستان چشم شما در انتظار سور کیست؟ 

دین و دل دادند یارانم در این شرب الیهود
شیخ ما در باده گم شد ، مست ما مستور کیست؟

این که خضرش خوانده اید، اسکندر مقدونی است
این که دریایش لقب دادید چشم شور کیست؟

این که بر آن گوش خود بستید،  صور محشر است
این که شیطان می دمد دائم در آن شیپور کیست؟

آن که می زد روز و شب پیوسته لاف اختیار
این زمان ترس از که دارد؟ این زمان مجبور کیست؟

بعد طوفان جز کفی در کیسه ی امواج نیست
شاه ماهی های این دریا ببین در تور کیست!
(علیرضا قزوه - مهرماه ۱۳۸۸)


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 08:21 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 

 

شاگرد معمار ، جوانی بسیار باهوش اما عجول بود گاهی تا گوشی برای شنیدن می یافت شروع می کرد تعریف نمودن از توانایی های خویش در معماری و در نهایت می نالید از این که کسی قدر او را نمی داند و حقوقش پایین است.
روزی برای سلمانی به راه افتاد دید سلمانی مشغول است و کسی را موی کوتاه می کند. فرصت را مناسب شمرده و باز از هنر خویش بگفت و اینکه کسی قدر او را نمی داند و او هنوز نتوانسته خانه خوبی برای خویش دست و پا کند. به اینجای کار که رسید کار سلمانی هم تمام شد. مردی که مویش کوتاه شده بود رو به جوان کرده و گفت آیا چون هنر داری دیگران باید برایت اسباب آسایش بگسترند ؟! جوان گفت : آری
مرد تنومند دستی به موهای سفیدش کشید و گفت : اگر هنر تو نقش زیبای کاشانه ایی شود پولی گیری در غیر اینصورت با گدای کوچه و بازار فرقی نداری.
چون از او دور شد جوانک از استاد سلمانی پرسید او که بود که اینچنین گستاخانه با من سخن گفت. استاد خندید و گفت سالار ایرانیان ، ابومسلم خراسانی. جوان لرزید و گفت : آری حق با او بود من بیش از حد پر توقع هستم.
اندیشمند یگانه کشورمان ارد بزرگ می گوید : “آنچه بدست خواهی آورد فراتر از رنج و زحمتت نخواهد بود.”
ابومسلم خراسانی با این حرف به آن جوان آموخت هنر بدون کار هیچ ارزشی ندارد و هنرمند بیکار و بی ثمر هم با گدا فرقی ندارد. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 08:20 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 

اگر برای گرم کردن خانه‌تان از بخاری استفاده می‌کنید یا اگر جزو آن گروه آدم‌های سرمایی هستید که به نظرتان شوفاژ برای گرم کردن خانه کافی نیست و در روزهای سرد زمستان یک بخاری برقی هم کنار دست‌تان روشن می‌کنید، این گزارش را بخوانید...

 
 


اگرچه سیستم‌های حرارت مرکزی در ساختمان‌ها مرتب در حال گسترش است ولی استفاده از بخاری‌های برقی و گازی هنوز یکی از رایج‌ترین روش‌های گرم کردن خانه در کل دنیاست. در کشور ما به دلیل وجود منابع ارزان و قابل دسترس گاز طبیعی، گاز اصلی‌ترین سوخت مصرفی مردم در فصل‌های سرد سال است. برای همین هم بخاری‌های گازسوز اصلی‌ترین ابزار گرماساز ایرانی‌ها هستند.
استفاده از بخاری‌های گازی تبعات منفی هم دارد، از جمله حوادث تلخی که هر سال در فصل سرما به خاطر رعایت نکردن ایمنی وسایل گازسوز اتفاق می‌افتد اما سال گذشته این حوادث رشد چشمگیری داشت و در ماه‌های پایانی سال، شاهد افزایش بحرانی آمار گازگرفتگی در کشور بودیم.
برای جلوگیری از این حوادث ناگوار و همین طور برای استفاده بهتر از انرژی گرمایی و بالطبع گرم‌تر شدن خانه‌هایمان، هنگام خرید بخاری گازی باید بیشتر به نکات ایمنی و استانداردها توجه کنیم.


● بخاری‌های C تا G بخرید!
موقع خرید بخاری باید به برخی نکات توجه کنید. یکی از اینها رده انرژی بخاری و بازده خالص تولید گرمای آن است.رده انرژی بخاری با یک برچسب شفاف روی آن مشخص می‌شود. روی این برچسب رده انرژی را با حروف انگلیسی نشان می‌دهند که هرچه به ابتدای الفبای انگلیسی نزدیک‌تر باشد، بازده خالص بخاری بیشتر و هرچه به حروف آخر الفبا نزدیک باشد، بازده خالص آن کمتر است. پس بهتر است بخاری‌هایی با رده انرژی C,D,E,F,G تهیه کنید.
داشتن سیستم ایمنی ترموکوپل که در صورت خاموش شدن بخاری،جریان گاز را به طور اتوماتیک قطع می‌کند برای تمام تولیدکننده‌های بخاری گازی اجباری است اما دقت کنید که بخاری را حتما از فروشگاه‌های معتبر بخرید. از اعتبار مارک بخاری و استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید.


● انواع مختلف بخاری
بخاری‌های گازی هم انواع متنوعی دارند که از جمله آنها بخاری دیواری و بخاری‌های زمینی هستند. انواع دیواری بخاری‌های گازی اغلب نسبت به انواع زمینی آنها جای کمتر می‌گیرند و گرمای کمتری هم تولید می‌کنند.
ضمن اینکه این بخاری‌ها به دیوار چفت می‌شوند و با تمام شدن فصل سرما، بازکردن و جابه‌جایی آنها تا زمستان بعدی و نصب دوباره آنها کمی ‌دردسر ایجاد می‌کند. در حالی که بخاری معمولی را می‌توانید در پایان زمستان به راحتی جمع کنید تا فضای اضافی را درخانه اشغال نکند.


● فرمولی برای خرید بخاری
یکی از فاکتورهای انتخاب بخاری، در نظر گرفتن متراژ محیط خانه یا فضایی است که می‌خواهید با بخاری گرمش کنید. برای اینکه بفهمید عددی که به عنوان میزان تولید حرارت روی بخاری نصب شده برای منزل شما مناسب است یا نه، می‌توانید این عدد را (که واحدش کالری است) بر عدد ۲۴ تقسیم کنید.از طرف دیگر متراژ خانه تان را در عدد سه ضرب کنید. حاصل ضرب این دو عدد باید با حاصل تقسیم اولی برابر یا نزدیک به آن باشد.
برای مثال اگر متراژ سالن منزلتان ۷۰ متر است،حاصل ضرب آن در سه می‌شود ۲۱۰. حالا اگر بخاری که می‌خواهید بخرید ۴۸۰۰ کیلوکالری گرما تولید می‌کند، حاصل تقسیم این عدد بر ۲۴ می‌شود ۲۰۰ که با ۲۱۰ اختلاف چندانی ندارد، پس این بخاری، مورد مطلوبی برای منزل شماست. اگر متراژ سالن شما بزرگ‌تر است می‌توانید بخاری‌هایی با برچسب تولید حرارت هشت هزار و ۹ هزار کالری تهیه کنید.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 08:17 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب
افراد موفق می دانند که باید هر روزشان مفید و پربار باشد و به همین دلیل سعی میکنند از هر روزشان بیشترین استفاده ممکن را ببرند، چه در جهت رشد فردی یا کاری خود. ابزاری که برای انگیزه دادن به خودشان استفاده می کنند، برنامه روزانه شان است. وقتی عادت کنید که برای هر روزتان برنامه داشته باشید، روی کارها تمرکز بیشتری داشته و اولویت های آن روز را خوب می فهمید. با این روش احتمال انجام شدن کارها خیلی بیشتر است.


● برای هر روزتان از شب قبل برنامه ریزی کنید
۲۰-۱۵ دقیقه را هر شب صرف برنامه ریزی برای روز آینده کنید. متخصصین می گویند یک دقیقه برنامه ریزی، در ۱۰ دقیقه وقت شما در اجرای کار صرفه جویی می کند. اگر برای برنامه ریختن تا روز بعد صبر کنید، ممکن است خیلی اتفاقات بیفتد که فکرتان را منحرف کند و نتوانید روی برنامه تمرکز داشته باشید. وقتی از روز قبل برنامه تان را آماده داشته باشید، می توانید هر اتفاق دیگری که در طول روز افتاده را در نظر گرفته و به برنامه تان اضافه و کم کنید. همچنین وقتی شب قبل برنامه ریزی می کنید، باعث می شوید که ذهن ناخودآگاهتان در طول شب روی این برنامه ها کار کند و بعد که صبح بیدار شدید، می دانید که دقیقاً چه کار باید بکنید و دیگر وقتتان را برای اینکه ببینید چه باید بکنید یا نکنید هدر نمی دهید.


● یک لیست مستر تنظیم کنید
این لیست از همه کارهایی که فکرش را بکنید تشکیل شده است. اگر کاری به فکرتان می رسد که لازم است انجام دهید، فوراً آنرا در این لیست جای دهید. هیچ تعهدی به انجام همه کارهایی که در لیست مستر نوشته شده است ندارید. هدف این لیست این است که صرفاً آن کارها را فراموش نکنید. هر کار دیگری هم که در طول روز به ذهنتا می رسد را به این لیست اضافه کنید.


● یک لیست از حتماً های روزانه تهیه کنید
این لیست از کارهایی تشکیل شده است که بالاترین اولویت را دارند و سنگین ترین نتیجه را در بر خواهند داشت، چه مثبت و چه منفی. برای تنظیم این لیست وقت بگذارید و خوب فکر کنید چون وقتی کاری وارد این لیست می شود باید تا آخر روز بعد بی بر و برگرد انجام شود. کارهایی که در این لیست نوشته می شوند به هیچوجه نباید به تاخیر بیفتند چون باعث می شود که اینکار برایتان شکل عادت درباید و به اولویت های روزانه تان بی توجه شوید. این لیست باید کوتاه بوده و بیشتر از ۶ مورد روی آن نوشته نشده باشد.


● یک لیست از بایدهای روزانه تهیه کنید
این لیست شامل کارهایی می شود که باید در طول روز انجام دهید اما حتمی و لازم نیستند که بخواهید آنها را روی لیست حتماً ها قرار دهید. این کارها را باید بعد از اتمام کارهای نوشته شده در لیست حتماًها به انجام برسانید.


● قرارملاقات ها را فراموش نکنید
ساعت های خاصی در روز هستند که به یک ملاقات خاص تعلق دارند. وقتی قراری با کسی می گذارید حتماً آن را روی تقویم خود یادداشت کنید و بعد آن قرارها را به برنامه روزانه تان منتقل کنید.


● بعضی کارها را به دیگران محول کنید
خیلی از کارهای قید شده در لیست روزانه تان هستند که می توانید انجام آنها را به دیگران واگذار کنید. افراد موفق می دانند که نمی توانند همه کارهایشان را شخصاً تمام کنند و همیشه خیلی از کارهایشان را به کسانی می سپارند که انجام دهند.


● سه بار تاخیر در انجام کار
اگر می بینید که چند روز پشت سر هم کارهایتان را نیمه تمام می گذارید و به روز بعد معوق میکنید آنوقت باید از خودتان بپرسید چرا آن روز اول این کار در لیستتان بوده است و چه ارزشی در زندگیتان دارد. تا می توانید نباید بیشتر از سه روز کاری را به تاخیر بیندازید.


● تنظیم وقت برای تهیه غذا
معمولاً چیزی که از خیلی برنامه ریزی ها جا می ماند تنظیم ساعتی برای خوردن غذاست. این مسئله اهمیت زیادی دارد، اول به این دلیل که در پولتان صرفه جویی کرده و برای غذاخوردن بیرون نمی روید، و دوم اینکه برای سلامتیتان بهتر است. خیلی از افراد موفق برای صرفه جویی در وقت به رستورانهای فست فود می روند و وضعیت سلامتیشان هم وخیم است. یادتان باشد، مدیریت زمان، مدیریت زندگی است و بالاترین اولویت زندگی، خودتان هستید.
با اجرای این استراتژی ها در تنظیمب برنامه روزانه می توانید بازده کاری خود را به طور قابل توجهی بالا برده و سریعتر به اهداف و آرزوهایتان دست پیدا کنید.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 08:15 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
http://media.farsnews.com/Media/8705/Images/jpg/A0478/A0478378.jpg
سردار شوشتری جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در ابتدای سال 88 به عنوان فرمانده قرارگاه قدس انتخاب شده بود شهادت خود را پیش بینی کرده بود. وی که به همراه چند تن از فرماندهان سپاه و تعدادی از سران قبایل در عملیاتی تروریستی به شهادت رسید چندی پیش در محفلی با حضور دوستانش گفته بود که "از خدا خواسته ام اینجا محل شهادتم شود و دلم گواهی می دهد که خداوند آرزوی مرا برآورده خواهد کرد. بعد از احمد کاظمی و دیگر یاران من تنها شده ام و به همین خاطر انتظار شهادتم را می کشم. امیدوارم خداوند با شهادت من مشکلات این منطقه و معضلات آن را حل کند. سردار شوشتری از زمان انتصاب خود به سمت فرمانده قرار گاه قدس علی رغم مسئولیت سنگینش در تهران همواره در منطقه سیستان و بلوپستان و در میان مردم فقیر حضور داشت و اقدامات متعدد فرهنگی و حتی فعالیت های متعددی در زمینه حل مشکلات معیشی مردم منطقه می کرد. حضور این شهید سرفراز تابدانجا بود که خانواده و نزدیکانش به سختی موفق به دیدن وی می شدند اما کپر ها و چادرهای قبایل منطقه مامن مناسبی برای حضور جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بود. گفتنی است که سردار شوشتری گردهمآیی های متعددی برای وحدت شیعه و سنی برگزار کرده بود که در آخرین گردهمآیی توسط دشمنان نظام اسلامی و وابستگان به بیگانه به فیض شهادت رسید.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 02:46 ب.ظ
نظرات 2 | لینک مطلباحمدي نژاد كه خردادماه سال گذشته نيز براي شركت در اجلاس سازمان جهاني غذا به رم ايتاليا رفته بود، قصد دارد با حضور در دانمارك در افتتاحيه اجلاس جهاني تغييرات آب و هوايي سخنراني كند.
اين اجلاس در سطح سران كشورها در كپنهاك دانمارك تشكيل مي شود و قرار است احمدي نژاد در روزهاي اول و دوم اين سمينار جهاني كه 7 تا 18 دسامبر آينده (16- 27 آذر) برگزار خواهد شد، شركت كند. سران و نمايندگان بيش از 180 كشور در اين اجلاس شركت خواهند كرد.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 02:45 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
وقتی كمتر از يك درصد بازيكنان فوتبال ما تحصيلات دانشگاهی دارند!!
در گزارشی رسمی از سوی كمیته فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران عنوان شده بود كه كمتر از یك درصد از بازیكنان حاضر در لیگ‌های مختلف فوتبال كشورمان تحصیلات آكادمیك دارند!


 

به گزارش پارس فوتبال، گر چه این آمار خود گویای بسیاری از نارسا ئیهای حاكم بر ورزش فوتبال می باشد بلكه بنوعی می‌توان این معضل را به ساختار اداری فدراسیون فوتبال ، سازمان لیگ ، باشگاه‌ها ، روزنامه‌های زرد ورزشی و ... نیز تعمیم داد و آنان را ، از دایره شمول آن مستثنی دانست . فی الواقع طرح این موضوع به این نگرانی بیشتر دامن خواهد زد كه تقابل سنت گرائی و مدرنیته در ورزش به چه سر انجامی كشیده خواهد شد؟

اگر چه صرف استعدادها و قابلیتهای ذاتی در ورزش یكی از فاكتورهای موثر محسوب می‌گردد اما در كنار این مهم ، سود جستن از تحصیلات آكادمیك می تواند نقش موثری در ضریب موفقیتهای فردی و تیمی این دسته از افراد و همچنین تلطیف حاشیه‌های این رشته پر طرفدار ایفا نماید و مسلما این تلفیق منحصر به ورزش فوتبال نیست و شاید فوتبال با همین یك درصد نیزنسبت به سایر رشته‌ها در وضعیت به اصطلاح مناسبتری قرار داشته باشد .

بنظر می‌رسد درك از اصول كلی قواعد و رویه‌های حاكم بر این ورزش علمی كه با متدلوژی خاصی در جهان سیاست‌گذاری می‌شود مستلزم تحصیلات علمی و بعضا دانشگاهی است و برآیند این تلفیق خود می‌تواند بر افزایش ضریب موفقیتها و كارآمدی بازیكنان این رشته كمك شایانی به اجزای ارگانیكی و محیط پیرامونی آن بنماید و كلیت ورزش كشور را منتفع سازد

شاید پرداختن صرف به مهارتها وقابلیتهای فردی یك ورزشكاربه اشتباه طیف وسیعی از آنان را از پرداختن به تحصیل بازدارد ، اما نگاهی به گذشته ، این ادعا را د می‌كند

شاید بتوان گفت فقدان تحصیلات بازیكنان و دست اندركاران این رشته ، بلحاظ نسبی یكی از علتهای شایع گستره مسایل حاشیه‌ای و اخلاقی حال حاضرداستان فوتبال ما باشد . حاشیه‌هائی كه هر روز بر ابعاد و پیچیدگیهای آن افزوده می‌شود وهمچون سونامی فوتبال كشور را بكام خود می‌كشد . مباحثی همچون مبارزه با لمپنیزم و موضوعاتی همچون لیدرها همگی ناشی از تقابل سنت گرائی و مدرنیته است .

( برای اینكه متهم به ایده آلیستی نشویم شما فرض بفرمائید كه ضریب تحصیلی یك تیم فوتبال بالای ‪ % ۵۰ باشد و لیدرهای ما نیز تحصیل كرده باشند فضای به تصویر كشیده در ورزشگاه را چگونه خواهیم داشت ؟ آیا دیگر جائی برای الفاظ ركیكی كه خیلی وقت است كه نهادینه شده وجود خواهد داشت ) .

از اینرو لازم است تا باشگاهها كه سالیان درازی است نام فرهنگی و ورزشی را نیز با خود یدك می‌كشند می‌توانند در تغییر روند این معادله نا برابر نقش بسزائی داشته باشند .

متولیان ورزش و مسوولان باشگاهها ، می‌بایستی با بسترسازی مناسب و تمهیدات لازم زمینه تشویق و ترغیب بازیكنان ( حتی كادر اداری) تیم‌ها را جهت نیل به ارتقای سطح دانش افزائی علمی خود كه نهایتا سود آن به كلیت كشور خواهد رسید را ، فراهم نمایند و حتی میتوانند با قرار دادن تبصره هائی به هنگام عقد قرارداد به آندسته از بازیكنانی كه بنوعی تحصیلات آكادمیك دارند ، مبالغ بالاتری را برای آنان منظور نمایند و با اعمال سیاستهای تشویقی بستر و فضای متفاوت تری را در این راستا به اجرا گذارند .

آنچه مسلم است ،عدم بسترسازی مناسب و ایجاد فرصتهای لازم از سوی مسئولین ورزش در این راستا میتواند در آینده ضررهای هنگفتی را به نسلهای آینده در فرآیند انتقال دانش فنی ، تجربه ، كسب علوم جدید ورزشی برای مربیان آتی و كادرسازی این رشته وارد آورد .

این امكان برای فدراسیون فوتبال وجود دارد تا با بكارگیری از تمام ظرفیتهای موجود نقش مهمی در ارتقای سطح علمی ورزشكاران این رشته ورزشی داشته باشد . نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 02:43 ب.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب 

در حالی که نزدیک به 9 ماه از حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم مسلمان در نوار غزه می گذرد، سرانجام شورای عالی حقوق بشر در ژنو، گزارش جنجالی قاضی گلدستون، نماینده ویژه این شورا در مورد جنایات جنگی رژیم صهیونیستی را با 25 رای موافق و 6 رای مخالف و 11 رای ممتنع تصویب کرد.

 

شاید این اولین بار در عمر شصت و چند ساله دولت جعلی اسرائیل باشد که جنایات این رژیم در یک نهاد بین المللی در سطح شورای حقوق بشر، در زمره جنایات جنگی قرار می گیرد. به نظر می رسد این اتفاق یک نقطه عطف در تاریخ نهادهای بین المللی باشد. چرا که تاکنون اسرائیل به مدد حق وتوی امریکا بارها از کمند این مصوبات گریخته است، فعالان حقوق بشر عرب نیز این اتفاق را یک پیروزی برای مردم فلسطین می دانند.اما این گزارش در حالی در ماه های پایانی سال 2009 در ژنو به تصویب می رسد که محمود احمدی نژاد شش ماه قبل در همین شهر به نمایندگی از ملت ایران و ملت های مستضعف جهان، در نشست ضد نژاد پرستی موسوم به دوربان 2 با اشاره به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی این رژیم را نژاد پرست خوانده و بر این مبنا دو پیشنهاد را به جامعه جهانی ارائه کرده بود که این پیشنهادات حول محور اصلاح ساختارها و سازمانهای جهانی طراحی شده بود.

 
 

سخنرانی جنجالی احمدی نژاد، که با اقدام چند نژاد پرست صهیونیست برای برهم زدن فضای جلسه و همچنین ترک محل سخنرانی توسط کشورهای حامی اسرائیل همراه بود، با تشویق و تایید گروه های حقوق بشری و کشورهای مستقل جهان قرار گرفت به نحوی که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان این سخنان را شجاعانه نامید.

 

با این حال به دلیل حاکم بودن فضای رقابت های انتخاباتی در داخل کشور این سخنان و نشست ژنو به ابزاری انتخاباتی تبدیل شد به نحوی که از سوی میرحسین موسوی رقیب ناکام احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نشست ژنو با بی انصافی تمام به عنوان یک افتضاح تعبیر شد. تعبیری که بسیاری از حامیان وی را نیز به واکنش وا داشت.

 

اما احمدی نژاد پیش از این و در خلال مقاومت 22 روزه مردم غزه نیز یکی از پیش بینی های معروف خود را مطرح کرده بود.

 

او در دیماه گذشته در سخنانی که به مناسبت تقدیم لایحه هدفمند کردن یارانه ها به مجلس ایراد کرد با پیش بینی برپایی دادگاه محاکمه سران رژیم صهیونیستی گفته بود: "جمله اي را خطاب به قدرت هاي بزرگ مي گويم از زبان شما و از زبان همه ملت ايران و ملت هاي منطقه كه بدانيد دوران شما به پايان رسيده است و به فضل الهي به زودي سران صهيونيسم و حاميان آن در دادگاه هاي عدالت محاكمه خواهند شد و از كاخ زورگويي به مذلت خواهند رسيد."

 

هر چند امریکا و کشورهای غربی حامی اسرائیل تلاش هایی را برای به ثمر نرسیدن گزارش گلدستون در شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز کرده اند، اما به نظر می رسد، تصویب این گزارش نقطه امید و پیروزی جدیدی برای جبهه مستضعفین جهانی خواهد بود، جبهه ای که با پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت و به اعتقاد ناظران منصف در سال های اخیر توفیقات زیادی همچون پیروزی در جنگ 33 روزه و محاصره غزه و خیزش کشورهای امریکای لاتین را شاهد بوده است. و همه این توفیقات در حالی است که مخالفان ایرانی این جبهه تحرکات جدیدی را برای تضعیف درونی آن آغاز کرده اند. تلاشهایی که آخرین نمونه آن را در راهپیمایی روز قدس و شعارهای فلسطین ستیز! آن شاهد بوده ایم. نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 26 مهر 1388  ساعت 06:19 ق.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب
  • تعداد صفحات :2
  •    
  • 1  
  • 2  

POWERED BY RASEKHOON.NET