تجلی تاریخی سیاست‌ورزی اخلاق‌مدار در 29 آذر 88
سردرگمی نخبگان و رسانه‌های جهان از پیام کریمانه رهبری
 

در پی انتشار پیام کریمانه رهبر انقلاب اسلامی رسانه‌های بیگانه به‌ویژه شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی دچار نوعی سردرگمی شده‌اند.

 

بی‌بی‌سی عصر یکشنبه این پیام را با فرخ نگهدار از اعضای حزب توده به بحث گذاشت اما کرامت حضرت آیت‌الله در مورد ملاطفت قرار دادن آیت‌الله منتظری در حالی که وی در دوره بعد از ارتحال امام(ره)، اصرار بر تقابل با رهبری داشت، این رسانه و کارشناس آن را در تحلیل این پیام دچار مشکل شدند.

 

پیام رهبر انقلاب به نوعی تجلی تاریخی سیاست‌ورزی اخلاق‌مدار بود و نخبگان سیاسی را نیز با این برخورد کریمانه دچار حیرت کرده است.

 
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت فقیه بزرگوار آیت الله آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمۀ الله علیه را تسلیت گفتند.

متن پیام به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

اطلاع یافتیم که فقیه بزرگوار آیت الله آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمۀ الله علیه دارفانی را وداع گفته و به سرای باقی شتافته اند. ایشان فقیهی متبحّر و استادی برجسته بودند و شاگردان زیادی از ایشان بهره بردند. دورانی طولانی از زندگی آن مرحوم در خدمت نهضت امام راحل عظیم الشأن گذشت و ایشان مجاهدات زیادی انجام داده و سختی های زیادی در این راه تحمل کردند. در اواخر دوران حیات مبارک امام راحل امتحانی دشوار و خطیر، پیش آمد که از خداوند متعال میخواهم آن را با پوشش مغفرت و رحمت خویش بپوشاند و ابتلائات دنیوی را کفاره ی آن قرار دهد. اینجانب درگذشت ایشان را به همه ی بازماندگان بویژه همسر مکرّمه و فرزندان محترم آن مرحوم تسلیت میگویم و رحمت و مغفرت الهی را برای وی مسألت می‌کنم.

 

سید علی خامنه ای
29/ آذر/ 1388

 

این نوع برخورد کریمانه البته از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مسبوق به سابقه است و ایشان پیش از این نیز درپی درگذشت مهدی بازرگان و یدالله سحابی نیز چنین رفتاری در قبال مخالفان نظام داشته‌اند. به نظر می‌رسد این نوع برخورد باید به‌عنوان منشور اخلاقی در عالم سیاست ایران ثبت شود.

همچنین ایشان 25 فروردین 81 در پیامی به مناسبت درگذشت دکتر سحابی پیامی به شرح زیر صادر کرده بودند

«بسم الله الرحمن الرحيم

درگذشت مرحوم مبرور آقاي دكتر يدالله سحابي رحمة الله عليه را به همه فرزندان محترم و به خاندان گرامي ايشان تسليت مي گويم.اين شخصيت كهنسال علمي، فرهنگي و سياسي، سال هاي درازي را با مجاهدت و جديت، به تلاشي صادقانه، درراه آنچه بدان باورداشت، مصروف كرد.

همت اصلي او گماشته شده بود، اولاً بر زدودن تهمت ناسازگاري دين و علم، كه انگيزه هاي منحرفي موجب طرح مكرر آن ازسوي عناصري مي گشت و نيز بر مردودشمردن پندار جدايي دين از سياست.دربخش هايي از سال هاي متمادي اين مجاهدت طولاني، وي به شيوه هاي فرهنگي و دربخش هاي ديگري به شيوه هاي سياسي روي مي آورد و سال ها زندان در رژيم ستم شاهي، هزينه اين اقدام بااهميت بود.مرحوم دكترسحابي، مردي باايمان، باحقيقت، خوش روحيه و مقاوم بود. دردوران نظام جمهوري اسلامي، پس ازمقطعي كه وي از قواي مجريه و مقننه خارج شد، اختلاف برخي از ديدگاههايش با مسؤولان كشور، وي را به وادي بي انصافي و غرض ورزي سوق نداد. او مردي ديندار و متعبد و درست كردار بود.از خداي متعال مسألت مي كنم كه رحمت و فضل خود را برروح او ارزاني فرمايد و دوراني را كه او اكنون درآن به سرمي برد، براي او دوران آسايش و برخورداري از مغفرت الهي قرار بدهد.

سيد علي خامنه اي»
 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در دوشنبه 30 آذر 1388  ساعت 12:06 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
زيارت عاشورا

در فضيلت زيارت عاشورا رواياتي ذکر شده است که ما در اينجا برخي از آنها را مي آوريم.

 

روايت اول

شيخ طوسى در كتاب مصباح المجتهد از محمد بن اسماعيل بن يزبع و او از "صالح بن عقبه" و او از پدرش و او از امام باقر(عليه‎السلام) روايت مي‎كند كه فرمود: هر كس حسين بن على (عليهماالسلام) را در روز عاشورا - دهم محرم - زيارت كند و نزد قبر آن حضرت گريان شود روز قيامت خداوند را با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد ملاقات كند، آن هم ثواب حج و عمره و جهادى كه در خدمت رسول اكرم و ائمه طاهرين(عليهم‎السلام) بوده باشد.

راوى مي‎گويد: عرض كردم فدايت شوم براى كسى كه در شهر يا كشور ديگريست و نمى‎تواند در آن روز خود را به قبر آن حضرت برساند چه ثوابى خواهد بود؟

حضرت فرمودند: اگر چنين باشد به صحرا يا بالاى بام خانه خود رود و با اشاره به سوى قبر آن حضرت، سلام داده و بر لعن قاتلان آن حضرت جديت كند، و بعد دو ركعت نماز بخواند و اين كار را هنگام برآمدن روز قبل از ظهر انجام دهد، آنگاه هم خودش در مصيبت آن حضرت گريه كند و هم اگر ترسى نداشته باشد امر كند تا خانواده او نيز بر آن حضرت گريه كنند و در خانه‎اش مجلس ‍ مصيبتى برپا كرده و مصيبت حضرت سيدالشهداء را به يكديگر تعزيت گويند. من ضامن مي‎شوم كسى كه اين عمل را انجام دهد خداوند تمام آن ثواب‎ها را به او عنايت فرمايد.
امام باقر(عليه‎السلام) فرمود: هر كس حسين بن على(عليهماالسلام) را در روز عاشورا زيارت كند و نزد قبر آن حضرت گريان شود؛ روز قيامت خداوند را با ثواب دو هزار حج و دو هزار عمره و دو هزار جهاد ملاقات كند، آن هم ثواب حج و عمره و جهادى كه در خدمت رسول اكرم و ائمه طاهرين(عليهم‎السلام) بوده باشد.

راوى عرض كرد چگونه يكديگر را تعزيت بگوييم؟ فرمود بگوييد:

اعظم الله اجورنا بمصابنا بالحسين عليه‎السلام و جعلنا و اياكم من الطالبين تباره مع وليه الامام المهدى من آل محمد عليهم‎السلام؛ يعنى خداوند اجر ما را به سوگوارى بر حسين(عليه‎السلام) بيفزايد و ما و شما را از خونخواهان او همراه با ولى خود امام مهدى آل محمد(عليهم‎السلام) قرار دهد.

آنگاه حضرت فرمودند: اگر مي‎توانى آن روز از خانه بيرون مرو كه روز نحسى است و حاجت مؤمن برآورده نمى‎شود و اگر هم برآورده شود ميمون و مبارك نخواهد بود.

 

روايت دوم

صالح بن عقبه و سيف بن عميره نقل مي‎كنند كه علقمة بن محمد الخضرمى گفت: به امام باقر (عليه‎السلام) عرض كردم دعايى به من تعليم فرماييد كه اگر از نزديك زيارت كردم بخوانم و دعايى كه اگر از دور اشاره به سلام كردم بخوانم .

حضرت فرمودند: اى علقمه هر گاه تو اشاره به سلام نمودى و دو ركعت نماز را خواندى هنگام اشاره به آن حضرت بعد از تكبير اين قول - زيارت عاشورا - را بگو . پس اگر تو اين زيارت را خواندى دعا كرده‎اى به آنچه كه ملائكه زائر حسين دعا مي‎كنند و خداوند صد هزار هزار درجه براى تو مي‎نويسد و مانند كسى هستى كه با امام حسين(عليه‎السلام) شهيد شده و در درجات آنها شركت كرده باشد و براى تو ثواب زيارت هر پيغمبر و رسول و هر زائرى كه امام حسين(عليه‎السلام) را زيارت كرده نوشته شود.

بعد از نقل زيارت علقمه مي‎گويد: امام باقر(عليه‎السلام) به من فرمودند اگر بتوانى هر روز در خانه خود اين زيارت را بخوانى تمام اين ثواب‎ها براى تو خواهد بود.

 

روايت سوم

شيخ در مصباح از محمد بن خالد طيالسى و او از سيف بن عميره نقل مي‎كند كه گفت پس از آن كه امام صادق(عليه‎السلام) از حيره به مدينه تشريف بردند با صفوان بن مهران و جمعى ديگر از اصحاب به نجف اشرف رفتيم. پس از آن كه زيارت اميرالمؤمنين(عليه‎السلام) فارغ شديم صفوان خود را به طرف قبر حضرت سيدالشهداء نمود و به ما گفت از اين مكان آن حضرت را زيارت كنيد كه من در خدمت امام صادق(عليه‎السلام) بودم كه از اين مكان آن حضرت را زيارت نمود.

صفوان گفت در خدمت امام صادق(عليه‎السلام) به اين مكان آمديم چون آن حضرت زيارت عاشورا خواندند پس از خواندن دو ركعت نماز، اين دعا را هم خواندند. آنگاه حضرت به من فرمودند: اى صفوان مواظب اين زيارت و دعا باش و اينها را بخوان كه من ضامن مي‎شوم هر كس اين زيارت و دعا را چه از دور و چه از نزديك بخواند زيارتش مقبول شود و سعيش مشكور گردد و سلامش ‍ به آن حضرت برسد و حاجت او از طرف خداوند برآورده شود و به هر مرتبه‎اى كه بخواهد برسد و او را نوميد برنگردانند.

آنگاه شروع به خواندن زيارت عاشورا كرد و بعد از نماز زيارت، دعاى علقمه را كه پس از زيارت عاشورا مي‎خوانند، خواند.

"سيف بن عميره" مي‎گويد به صفوان گفتم وقتى علقمة بن محمد زيارت عاشورا را براى ما نقل كرد اين دعا را نگفت .

صفوان گفت در خدمت امام صادق(عليه‎السلام) به اين مكان آمديم چون آن حضرت زيارت عاشورا خواندند پس از خواندن دو ركعت نماز، اين دعا را هم خواندند. آنگاه حضرت به من فرمودند: اى صفوان مواظب اين زيارت و دعا باش و اينها را بخوان كه من ضامن مي‎شوم هر كس اين زيارت و دعا را چه از دور و چه از نزديك بخواند زيارتش مقبول شود و سعيش مشكور گردد و سلامش ‍ به آن حضرت برسد و حاجت او از طرف خداوند برآورده شود و به هر مرتبه‎اى كه بخواهد برسد و او را نوميد برنگردانند.

اي صفوان من اين زيارت را با اين ضمان از پدرم يافتم و پدرم از پدرش على بن الحسين(عليهماالسلام) با همين ضمان و او از امام حسين(عليه‎السلام) با همين ضمان از برادرش امام حسن(عليه‎السلام) با همين ضمان و امام حسن(عليه‎السلام) از پدرش اميرالمؤمنين(عليه‎السلام) با همين ضمان و اميرالمؤمنين از رسول خدا(صلى الله عليه و آله) با همين ضمان و رسول خدا(صلي الله عليه آله) از جبرئيل با همين ضمان و جبرئيل اين زيارت را با همين ضمان از خداى عز و جل يافت و خداى عز و جل به ذات خود قسم خورده است كه هر كس امام حسين(عليه‎السلام) را با اين زيارت از دور يا از نزديك زيارت كرده و با اين دعا، دعا كند، زيارت او را قبول مي‎كنم و خواهش او را هر قدر كه باشد مى‎پذيرم و سؤالش را عطا مى‎کنم، پس نااميد از طرف من برنمي‎گردد بلكه مسرور و خوشحال، با حاجت روا شده و فوز بهشت و آزادى از آتش برمي‎گردد و شفاعت او را درباره هر كس غير از دشمن اهل بيت قبول مى‎كنم .

آنگاه صفوان گفت كه حضرت صادق(عليه‎السلام) به من فرمودند: هر وقت حاجتى برايت پيش آمد در هر مكانى كه هستى زيارت اين دعا را بخوان و حاجت خود را از خداوند بخواه كه برآورده مى‎شود و خداوند و رسول او خلف وعده نمى‎كنند.

نيز اگر چه در خبر علقمه زيارت عاشورا اختصاص به روز عاشورا دارد ولى در خبر صفوان آمده كه امام فرموده اگر بتوانى امام حسين عليه السلام را هر روز به اين زيارت بخوانى بجا آورد كه تمام اين ثوابها براى تو خواهد بود. بلكه در عبارت كامل الزيارة آمده است كه اگر بتوانى هر روز عمرت اين زيارت را بخوان .

نيز براى برآمدن حاجات و امور مهم ، خواندن زيارت عاشورا بسيار مجرب است و در ذيل خبر صفوان فرمود هر گاه برايت حاجتى پيش آيد اين زيارت را بخوان در هر كجا كه باشى و حاجت خود را از خداوند سئوال كن كه برآورده مي‎شود.

علماء براى برآمدن حاجات چهل روز پياپى خواندن زيارت عاشورا را در ساعت معين بسيار مجرب دانسته اند، گر چه در روايت چهل روز وارد نشده ولى تجربه اينمطلب را ثابت نموده است .


برگرفته کتاب شرح زيارت عاشورا، تاليف حضرت آية الله حاج سيداحمد ميرخاني

تبیان نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در دوشنبه 30 آذر 1388  ساعت 11:35 ق.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
 
در روايتي از اميرالمومنين (ع) آمده است كه خطاب به خاك كربلا فرمود: چه خوشبويى اى خاك! در روز قيامت، قومى از تو بپا خيزند كه بدون حساب و بى‌درنگ به بهشت روند.
http://media.farsnews.com/Media/8808/Images/jpg/A0761/A0761979.jpg
ادامه را نیز ببینید


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در دوشنبه 30 آذر 1388  ساعت 07:32 ق.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/harfi/rahbari1.jpg
به نقل از فردا، رهبر معظم انقلاب به برگزارکنندگان و متصدیان مراسیم تشییع و تدفین آیت الله منتظری در حرم حضرت معصومه(س) توصیه نموده اند تا برای تدفین پیکر این فقیه برجسته تدابیر ویژه ای در نظر گرفته و محل مناسبی برای تدفین ایشان انتخاب کنند.بنابراین گزارش توصیه های ویژه رهبری بزرگوار انقلاب به مسئولین حرم مطهر حضرت معصومه رضایت بیت آیت الله منتظری را در پی داشته است.پیش از این، رهبر انقلاب طی پیامی درگذشت آیت‌الله منتظری را به همه‌ی بازماندگان بویژه همسر مكرّمه و فرزندان محترم آن مرحوم تسلیت و رحمت و مغفرت الهی را برای وی مسألت نموده بودند.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در دوشنبه 30 آذر 1388  ساعت 07:29 ق.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
نوحه جدید نزار قطری در مورد شهدای غزه

نوحه صادق آهنگران در سوگ شهدای غزه

نوحه جدید و جانسوز عربی

نوحه ترکی جدید با صدای محمد علی کریمخانی

نوحه جدید شام غریبان حسین با صدای میرداماد

نوحه جدید مهلا مهلا با صدای محمود کریمی

نوحه جدید سوال زینب اینه با صدای محمود کریمی

نوحه جدید شور و غوغا در عرش برین افتاد با صدای کریمی

نوحه جدید کربلا ای کربلا با صدای نزار القطری و حاج صادق آهنگران

نوحه جدید صادق آهنگران در سوگ شهادت امام حسین (ع)

نوحه جدید حبیبی یا حسین با صدای نزار القطری

نوحه جدید افتخار مذهب با صدای نزار القطری

نوحه جدید وای وای حسین با صدای محمود کریمی

نوحه جدید حضرت عباس با صدای محمود کریمی

نوحه جدید ای وای دل من با صدای محمود کریمی

نوحه جانسوز بابا بیا منو ببر با صدای محمود کریمی

نوحه یا خامس آل عبا با صدای محمود کریمی

نوحه جدید در حرم و خیمه گاه عباس با صدای محمود کریمی

http://www.dl.p30island.com/Power2009/Ringtone/ho125.jpg

  

برای دانلود روی بر روی لینک دانلود راست کلیککرده و Save as target را بزنید  

نوحه جدید نزار قطری در مورد شهدای غزه

دانلود

 نوحه جدید و جانسوز عربی

 دانلود

نوحه ترکی جدید با صدای محمد علی کریمخانی

 دانلود

نوحه جدید شام غریبان حسین با صدای میرداماد

 دانلود

نوحه جدید مهلا مهلا با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه جدید سوال زینب اینه با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه جدید شور و غوغا در عرش برین افتاد با صدای کریمی

دانلود

نوحه جدید کربلا ای کربلا با صدای نزار القطری و حاج صادق آهنگران

 دانلود

نوحه جدید صادق آهنگران در سوگ شهادت امام حسین (ع)

 دانلود

نوحه جدید حبیبی یا حسین با صدای نزار القطری

دانلود

نوحه جدید وای وای حسین با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه جدید حضرت عباس با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه جدید ای وای دل من با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه جانسوز بابا بیا منو ببر با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه یا خامس آل عبا با صدای محمود کریمی

 دانلود

نوحه جدید در حرم و خیمه گاه عباس با صدای محمود کریمی

دانلود

منبع سایت سوگ


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در دوشنبه 30 آذر 1388  ساعت 07:20 ق.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 

http://media.farsnews.com/Media/8510/Images/jpg/A0260/A0260121.jpg
مسيحيان جنوب عراق با انتشار بيانيه‌اي اعلام كردند كه به علت تقارن ماه محرم با سال نو ميلادي، جشن‌هاي سال نو ميلادي را برگزار نمي‌كنند و تنها مراسم ديني در كليساها انجام خواهد شد. همچنين مسيحيان بصره با صدور بيانيه‌اي اعلام كردند: مراسم جشن و چراغاني به مناسبت سال نو را لغو خواهند كرد و هيچ مراسمي به احترام اين ماه انجام نخواهد شد. مسيحيان عراق هر ساله و با شروع ماه محرم در كنار مسلمانان در مراسم عزاداري اباعبدالله حسين (ع) شركت مي‌كنند.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 29 آذر 1388  ساعت 11:06 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
فارغ از دعواهای سیاسی یا الفاظ عرفی و قراردادی ، شما چطور وی را آیة الله خطاب میكنید؟ میدانید آیة الله یعنی چه؟
پاسخ تبیان : با سلام خدمت شما دوست گرامی، اگرچه این مرحوم با نظام زاویه پیدا کرده بود و از قائم مقامی امام راحل خلع شد اما امام راحل در نامه مورخ هشتم فروردین ماه خطاب به ایشان نوشتند: من صلاح شما و انقلاب را در این مى بینم كه شما فقیهى باشید كه نظام و مردم از نظرات شما استفاده كنند.....جنابعالى انشاءاللّه با درس و بحث خود حوزه و نظام را گرمى مى بخشید.


 نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 29 آذر 1388  ساعت 06:03 ب.ظ
نظرات 0 | لینک مطلب 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي درگذشت فقيه بزرگوار آيت‌الله آقاي حاج شيخ‌حسينعلي منتظري رحمت‌الله عليه را تسليت گفتند.
http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2009%5C12%5C20%5Cirna633969279964531250.jpg
متن پيام به اين شرح است:
"بسم‌الله الرحمن الرحيم
اطلاع يافتيم که فقيه بزرگوار آيت‌الله آقاي حاج شيخ حسينعلي منتظري رحمت‌الله عليه دار فاني را وداع گفته و به سراي باقي شتافته‌اند. ايشان فقيهي متبحر و استادي برجسته بودند و شاگردان زيادي از ايشان بهره بردند. دوراني طولاني از زندگي آن مرحوم در خدمت نهضت امام راحل عظيم‌الشأن گذشت و ايشان مجاهدات زيادي انجام داده و سختي‌هاي زيادي در اين راه تحمل کردند. در اواخر دوران حيات مبارک امام راحل امتحاني دشوار و خطير پيش آمد که از خداوند متعال مي‌خواهم آن را با پوشش مغفرت و رحمت خويش بپوشاند و ابتلائات دنيوي را کفاره آن قرار دهد. اينجانب درگذشت ايشان را به همه بازماندگان به ويژه همسر مکرمه و فرزندان محترم آن مرحوم تسليت مي‌گويم و رحمت و مغفرت الهي را براي وي مسالت مي‌کنم.
سيدعلي خامنه‌اي
29/آذر/1388" نگاشته شده توسط Alireza Meybodi در یک شنبه 29 آذر 1388  ساعت 06:00 ب.ظ
نظرات 1 | لینک مطلب
 • تعداد صفحات :25
 •    
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • 8  
 • 9  
 • 10  
 • >  

POWERED BY RASEKHOON.NET